rugsėjo

VAIVORYKŠČIŲ TILTAS – Į VASARĄ

Gegužės mėnesį Juozo Grušo memorialiniame muziejuje vyko tradicinė šventė „Moksleivių teatrų dienos dramaturgo sode“. Penkias dienas muziejaus sode po žydinčiomis obelimis skambėjo muzika, žiedlapiais apsnigtoje aikštelėje karaliavo pasakų personažai, o pievelėje vaikai žaidė, minė mįsles, mokėsi muzikinių žaidimų.
Pirmoji šventės diena, gegužės 6-oji, tradiciškai liaudiška: šį kartą tai – „Cibulinė“. Muziejininkė D. Žilionienė ir Kauno tautinės kultūros centro mokytoja Z. Jakinevičienė pasakojo vaikams apie gegužės mėnesio svarbiausias datas, šventes, senąsias tradicijas, paaiškino žodžio „cibulinė“ kilmę, minė mįsles apie žemės ūkio darbus, daržovių, vaisių, žolių pavadinimus. KTKC teatro studijos vadovė R. Birštonienė papasakojo apie pasakas be galo, o studijos narės išraiškingai suvaidindamos situacijas, sekė pasakas. Po nuotaikingo jaunųjų pasakorių pasirodymo šventės dalyviai – Kauno Gedimino sporto ir sveikatinimo gimnazijos moksleiviai – žaidė, dalyvavo linksmose estafetėse, taiklumo varžybose. Geriausieji pelnė neįprastus, bet labai visiems patikusius prizus – vazonėlius su žaliuojančiais svogūnais.
Antroji diena, gegužės 11-oji. Patiems mažiausiesiems – vaikų darželių vaikams – Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų teatro studijos „Teatrapilis“ jaunosios atlikėjos parodė visiems žinomos pasakos „Katinėlis ir gaidelis“ sceninį pastatymą. Vaikai žavėjosi katinėlio ir gaidelio draugyste, atidžiai stebėjo gudriosios laputės užmačias, džiaugėsi katinėlio sumanumu ir drąsa, o pasibaigus spektakliui, audringai plojo ir aktoriams, ir jų vadovei R. Ginelevičienei. Atsisveikinę su pasakos herojais, darželinukaidar pastatė pasakų pilį, linksmai šoko ir dainavo.
Trečioji diena, gegužės 18-oji. Su Pepe ir nykštukais mokslo metų pabaigą šventė Žaliakalnio progimnazijos pirmokai. Pepė – režisierė, renginių organizatorė Aušra Reklaitienė kartu su mažaisiais aktoriais – vaikų darželio mokyklos „Rūtelė“ dramos būrelio „Smagučiai“ nariais – pristatė pasaką-žaidimą „Snieguolė ir nykštukai“. Žiūrovai ne tik stebėjo snieguolės, jos draugių gėlių draugystę su darbščiaisiais nykštukais, bet ir patys aktyviai dalyvavo –  atsakinėjo į  pasakos herojų klausimus, kartu dainavo. Po spektaklio visi vaikai su Pepe mokėsi dainelių ir žaidimų apie draugystę, gerą nuotaiką, šypsenas.
Ketvirtoji diena, gegužės 19-oji. J. Grušo meno gimnazijos 8 klasių gimnazistams pavasario žiedais ir paukščių čiulbesiu pasidžiaugti nepavyko – visą rytą lijo lietus. Nors palėpės salėje ankštoka, bet nuotaika buvo puiki. Kauno VMLR  „Teatrapilio“ studijos  režisierės Aušros Jankauskaitės vadovaujami aktoriai vaidino ištraukas iš N. Gogolio, Šekspyro, Moljero pjesių. Spektaklis „Klasikos kaleidoskopas“ bendraamžiams suprantamas, problemos jaudino, todėl po spektaklio aktorių ir žiūrovų diskusija tęsėsi gana ilgai.
Penktoji diena, gegužės 26-oji. Vaikų darželių mažyliams ir pradinių klasių mokiniams VDU progimnazijos „Atžalynas“ dramos būrelio „Fortūna“ (vadovė A. Jankauskaitė) nariai vaidino gyvą, nuotaikingą pjesę „Ozo šalies burtininkas“. Po spektaklio darželinukai žaidė pievelėje, pradinukai gilinosi į seno lagamino paslaptis, o A. Puškino vidurinės mokyklos pirmokai spalvotomis kreidelėmis linksmais piešinėliais papuošė taką į muziejų. Tuo gėlėmis, paukščiais, vaivorykštėmis išmargintu taku vaikai po renginio išskubėjo į vasarą.

Parengė muziejininkė Danutė Žilionienė