lapkričio

„VAIKŲ KAMBARYS“ S. NĖRIES MUZIEJUJE

Gražią bobų vasaros popietę į S. Nėries memorialinį muziejų sugužėję mažieji lankytojai išvydo neįprastą vaizdą – dekoracijas vaikų kambariui. Taip „Teatriuko“ aktorių trupė, kurią sudaro aktoriai Dalia Mikoliūnaitė, Žilvinas Ramanauskas ir muzikantas Gediminas Žilys, pasidabinusi geltonais kostiumais, sutiko vaikus ir juos lydinčius suaugusius. Koncertas prasidėjo dainele:
Saulelė leidžias
Takelis žvilga
Namai namučiai
Nors ir po smilga.
Ryšys tarp profesionalių aktorių ir žiūrovų užsimezgė labai greitai. Klausiami vaikai noriai pasakojo, kokie jų namuose kambariai, kokie žaislai ir kokius žaidimus žaidžia su tėveliais. Aktoriai pristatė Violetos Palčinskaitės knygą „Vaikų kambarys“, pagal kurios eilėraščius sukūrę miniatiūras, vaidino ir kvietė prisijungti vaikus. Visi norėjo dalyvauti žaidimuose su aktoriais, deja, muziejaus salė mažoka, tad kiti stebėjo, o paskui keitėsi vaidmenimis.
Anot aktorių, visas pasaulis – vaikų kambarys. O gal Vaikų kambary – visas Pasaulis, kuriame šoka lėlės, žvengia medinis arkliukas, vilkas stato namą, jaukiai bambėdamas verda virdulys, o pomidoras tuoj tuoj sprogs! Švelni, žaisminga, gerumu spinduliuojanti V. Palčinskaitės kūryba, skambanti nuoširdžių aktorių lūpomis lengvai pasiekė mažųjų širdis. Gražiai Sigutės Ach iliustruota knygutė patiko ir vaikams, ir suaugusiesiems. Po koncerto niekas neskubėjo skirstytis, vaikai klausinėjo, kada „Teatriukas“ vėl atvažiuos.

Parengė straipsnį ir fotografavo S. Nėries memorialinio muziejaus vedėja Ina Aleksaitienė