rugpjūčio

VAIKŲ DIENOS JUOZO GRUŠO MUZIEJUJE

Kaip ir kiekvieną pavasarį, kai Juozo Grušo sode pražysta alyvos ir kaštonai, o senose obelyse ulba paukščiai, į rašytojo sodybą suguža vaikai – Kauno mokyklų moksleiviai ir net darželinukai – prasideda tradiciniai vaikų teatro studijų ir būrelių pasirodymai, tautinės kultūros šventės. Šiais metais gegužės 9 dieną įvyko moksleivių spektaklių pristatymas „Miško  pasakos“. Muziejininkė D. Žilionienė papasakojo  apie  J. Grušo muziejaus tradicijas, kiemo teatrą, pristatė renginio dalyvius. Pirmasis spektaklis – Pilėnų pagrindinės mokyklos antrokų (mokytoja Ilona Jarašiūnienė) suvaidinta Danutės Lipčiūtės-Augienės pasaka „Nepaprastas susirinkimas“ buvo skirtas šios išeivijos rašytojos 100-osioms gimimo metinėms.
Vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų dramos studijos „Teatrapilis“ jaunieji artistai (vadovė Regina Ginelevičienė) vaidino Vytautės Žilinskaitės „Pelėdžiuko sapną“ – gražią ir pamokančią istoriją apie  namų ilgesį, draugystę, ištikimybę.
Gegužės 15 dieną pakvietėme į „Pienių žydėjimo šventę“, kurioje dalyvavo Kauno tautinės kultūros centro vaikų folkloro ansamblis „Žemynėlė“ (vadovė Diana Gudynienė) ir vaikų darželio „Svirnelis“ folkloro ansamblis „Bitaitė“ (vadovė Aida Žalymienė). Tautinės kultūros centro etninės veiklos studijos vedėja Zita Jakinevičienė renginio dalyviams papasakojo apie gegužės mėnesio svarbiausias datas, ansamblių vadovės – apie pavasario šventes, senąsias jų tradicijas, apie mėnesių pavadinimų kilmę. Folkloro ansamblių vaikai su vadovėmis dainavo liaudies daineles, sekė pasakas, visus renginio dalyvius įtraukė į ratelius ir žaidimus. Po nuotaikingo mažųjų pasirodymo šventės dalyviai – Žaliakalnio progimnazijos ir „Atžalyno“ vidurinės mokyklos pradinių klasių mokiniai žaidė žaidimus, dalyvavo linksmose estafetėse, taiklumo varžybose.

Parengė Juozo Grušo memorialinio muziejaus vedėja Nijolė Majerienė

N. Majerienės ir I. Jarašiūnienės nuotraukos