Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
26
sausio
2021

TRYS SUSITIKIMAI KNYGŲ MUGĖJE

15-oji tarptautinė Vilniaus knygų mugė buvo išskirtinė Maironio lietuvių literatūros muziejui, pristačiusiam lankytojams net kelias muziejines veiklas. Pirmąją mugės dieną, vasario 20-ąją, vienoje konferencijų salių buvo pristatyti neskelbtų Maironio rankraščių sąsiuviniai: „Saulėtas vainikas“, „Mokslas – tai didžiausia galybė“ ir „Kaip nepastovi žemiškoji garbė“.* Šiuose trijuose leidiniuose publikuoti fragmentai iš muziejaus fonduose saugomų neskelbtų Maironio kalbų, paskaitų, pamokslų. Sąsiuviniai originaliai iliustruoti rečiau visuomenei rodomomis poeto nuotraukomis. Tekstus atrinko ir leidinius parengė rašytoja, literatūros tyrinėtoja, muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Susirinkusiesiems ji atskleidė, kaip gimė mintis leisti tokio formato ir tokio pobūdžio sąsiuvinukus; papasakojo unikalias saugomų vertingų Maironio rankraščių istorijas. Renginyje taip pat dalyvavo aktorė Gražina Urbonaitė ir solistas Danielius Sadauskas.
Vasario 21 dieną Lietuvos muziejų asociacijos stende buvo galima ne tik įsigyti Maironio lietuvių literatūros muziejaus leidinių, kompaktinį diską „Iš Maironio rinkinio“, atvirukų komplektą „Jonas Mačiulis-Maironis – 150“, bet ir sudalyvauti vienoje populiariausių muziejaus edukacinių programų „Nuo plunksnos iki knygos“. Programą pravedė Jolanta Mickienė ir Sandra Butkutė. Lankytojai buvo supažindinti su pirmaisiais rašto ženklais – hieroglifais, išbandė rašymo sunkumus, rašydami plunksna ar įspausdami lape žodžius iškiliomis raidėmis.
Kiek vėliau mažuosius knygų mugės lankytojus kartu su tėveliais muziejininkės pakvietė ir į Vaikų sceną. Joje Maironio lietuvių literatūros muziejaus ir jo padalinio Vaikų literatūros muziejaus darbuotojos Daiva Šarkanauskaitė, Eglė Rankauskienė, Jolanta Mickienė, Sandra Butkutė bei dailininkė Inga Zamulskienė pristatė programą „Kelionė į pasakų pasaulį“ pagal lietuvių autorių vaikams ir jaunimui parašytus kūrinius. Scenos svečiai, pasipuošę puikiais lietuvių autorių kūrinių personažų kostiumais, vaidino pasirinktų tekstų ištraukas, iliustravo eilėraštį, vaišinosi specialiais Maironio lietuvių literatūros muziejaus saldainiais ir tiesiog smagiai 2 valandas keliavo iš vieno literatūros kūrinio į kitą! Kiekvienas dalyvis, įveikęs visus edukacinės programos etapus, gavo specialų pažymėjimą, kuris leis aplankyti Maironio lietuvių literatūros muziejų ir jo padalinius nemokamai!
Mums džiugu buvo matyti susidomėjusius ir besišypsančius mūsų renginių lankytojų veidus!
Tad – iki susitikimo ne tik kitų metų mugėje, bet ir Maironio lietuvių literatūros muziejuje bei jo padaliniuose!


*Daugiau apie Maironio neskelbtų rankraščių leidinius galite sužinoti „Leidinių“ skiltyje arba spausdami čia...
 

Parengė kuratorė Deimantė Cibulskienė,
Zenono Baltrušio ir Eglės Rankauskienės nuotraukos

Visa galerija
Atgal