Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
19
sausio
2021

„TAIP KVEPIA VAKARAS SAPNE“

2015 m. gruodžio 3 d., degant pirmajai advento žvakei, Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinyje B. ir V. Sruogų namuose- muziejuje įvyko renginys „Taip kvepia vakaras sapne“. Jo metu susirinkusieji nusiteikė rimčiai ir susikaupimui bei savo širdis atvėrė artėjančių šv. Kalėdų džiaugsmui ir laukimui. Renginį tradicine giesme ,,Tyli naktis“ pradėjo  Kauno LUNI profesionali pianistė, pedagogė ir koncertmeisterė Evelina Žigaitė su savo žaviąja mokinuke Lukne. Nuskambėjus pirmiesiems akordams, pagalvojome, kiek per metus patirta ir išgyventa, kiek daug nukeliauta. Ir štai akimirka, kai gali sustoti, atsilaiduoti, pasinerti į žinomos ir tokios mielos muzikos svaigulį, jaukų susirinkusiųjų būrį, lydimą sklandančios nuostabios adventinės nuotaikos.
Vakaro dominantė buvo poezija ir muzika. Lietuviškos poezijos grožį priminė aktorės L. Zorūbaitės skaityti H. Radausko, A. Maceinos, R. Skučaitės eilėraščiai. Visame pasaulyje žinomus muzikinius šedevrus atliko smuikininkė Jurgita Gelūnaitė-Tervydienė ir pianistė E. Žigaitė, grojusios kompozitorių J. S. Bacho, V. A. Mocarto, G. F. Hendelio, J. Alex ir kitų kūrinius. Muzikos ir poezijos visuma lyg leido praverti šventinio laukimo paslaptį ir pajusti darną, atrodytų, jau seniai dingusią ramybę, džiaugsmą.
Jaukus vakaras prabėgo greitai, nes skambant šventinei muzikai ir klausant poezijos, buvo apie ką pamąstyti, nuvejant blogus prisiminimus į šalį. Advento vakaronėje dauguma susirinkusiųjų buvo jau perkopę ne vieną dešimtmetį, nuėję gražų gyvenimo kelią. Deja, per kasdieninius darbus, kaip ir jaunesnioji karta per nuolatinį šurmulį ir skubėjimą, pamiršę vaikystėje patirtą Kūčių, šv. Kalėdų laukimą. Adventinės poezijos ir muzikos vakaras B. ir V. Sruogų namuose suteikė galimybę vėl sugrįžti praeitin, atgaivinti anų dienų prisiminimus. Garsių XX a. Lietuvos kūrėjų namų svetainė tapo dievišku meilės šaltiniu, leidusiu pasisemti šviesos darbuose ir gyvenime bei į savo namus sugrįžti kupiniems ramybės ir vilties sulaukti patekančios Betliejaus žvaigždės.

Parengė Kristina Ivanovaitė, VDU magistrantė, atliekanti praktiką B. ir V. Sruogų namuose-muziejuje

Visa galerija
Atgal