rugpjūčio

ŠVENTĖME „KELIONĖS Į TANDADRIKĄ“ 30-METĮ

Norinčių dalyvauti inscenizacijų konkurse, skirtame V. Žilinskaitės pasakos „Kelionė į Tandadriką“ 30-mečiui, užsiregistravo penketas kolektyvų. Teatro dienos išvakarėse muziejuje suklego kadriliai, kutai, legarijos, einoros, tvinai, menesai. Paklausti, ar visi perskaitė įžymiąją V. Žilinskaitės pasaką, jaunieji vaidintojai pritariamai linkčiojo galvas, tad išklausę keletą įdomių rašytojos biografijos faktų ir pažiūrėję jos nuotraukų vaizduoklyje, leidomės į kelionę. Vertinimo komisija – aktorė Liucija Zorūbaitė, muziejininkės Danutė Žilionienė ir Vilma Petrikienė – patogiai įsitaisiusi pasiruošė darbui.
Pirmosios pasirodė V. Bacevičiaus pradinės mokyklos trečiokės Aurėja Karvelytė ir Elzė Mackevičiūtė, vadovaujamos mokytojos R. Raudonienės. Iškentę moderniųjų technologijų kaprizus galėjome stebėti labai originaliai pateiktą pasakos skyriaus Išdegusioje planetoje ištrauką.
Mergaičiukės, žaisdamos su lėlėmis, sumano skraidinti jas kosminiu laivu. Nusileidę kraupiojoje planetoje (sudegusius, apgriuvusius pastatus stebėjome ekrane) šeši žaislai sutinka vienintelį jos gyventoja pajacą Ulių Tulių. Šis pasakoja liūdnąją savo planetos istoriją labai savitu pajacišku balsu. Komisija įvertino inscenizavimo idėjos originalumą ir mergaites apdovanojo bilietais į naujausią Lėlių teatro spektaklį „Žiogas Zigmas Žalgirio mūšyje“.
Nugalėtojais tapo Vyturio katalikiškos vidurinės mokyklos teatro būrelis Nenuoramų trupė, vadovaujamas R. Klimaševskytės. Tai daugiausiai vaidintojų turėjęs kolektyvas, pristatęs ištrauką Nusileidimas televizijos planetoje. Komisija vieningai įvertino jų pasirodymą geriausiu, vaikai buvo apdovanoti padėkomis ir knygomis.
K. Griniaus progimnazijos ketvirtokai (mokytoja D. Kūlokienė) vaidino vieną sudėtingiausių pasakos vietų – Kuto ir Einoros pašnekesį apie esmę. Veiksmas vyko sudėtingos konstrukcijos kosminio laivo makete, vaikai vaidino įsijautę, komisija pagyrė kuriamų personažų kalbos natūralumą.
Kovo 11-osios vidurinės mokyklos pradinių klasių dramos studija Aitvaras, vadovaujama D. Petrauskienės, vaidino ištrauką Kas penktasis. Minimali, bet gerai apgalvota scenografija, įspūdingi veikėjų kostiumai neliko komisijos nepastebėti.
Trumpiausią pasirodymą parengė A. Stulginskio mokyklos-daugiafunkcinio centro dramos studija Linksmasis traukinukas (vadovė L. Palačionienė). Nors kosminį laivą veikėjams atstojo vorele išrikiuotos šešios kėdės, kaukėmis prisidengę pasakos personažai stengėsi vaidinti įtikinamai, buvo galima pajusti teatrinio vyksmo dvelksmą.
Aptardama pasirodymus aktorė L. Zorūbaitė dėkojo vadovėms už milžinišką darbą, įdėtą kuriant kostiumus, scenovaizdžio detales. Pati sakė niekada nesiimtų statyti tokio mažaveiksmio kūrinio kaip ši V. Žilinskaitės pasaka. Buvo pasakyta ir viena kita kritinė pastaba dėl vaidintojų kalbos nenatūralumo, scenos ištęstumo, bet įsižeidusių, atrodo, nebuvo. Vaikai skirstėsi patenkinti, nes šventės pabaigoje buvo pakviesti patirti nesvarumo būklę ką tik naujai muziejuje įrengtame Sidabriniame kankorėžyje.

Parengė Vaikų literatūros muziejaus vedėja Daiva Šarkanauskaitė,
Zenono Baltrušio nuotraukos