Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
22
sausio
2021

SUSITIKIMAS SU ZITA GAIŽAUSKAITE

Spalio 15 dienos popietė Maironio muziejuje buvo skirta vaikams. Skambėjo muzika, eilės, aidėjo plojimai. Renginyje dalyvavo Senamiesčio pradinės mokyklos mokiniai ir mokytoja Rasa Burbienė, koncertavo Kauno 1-osios muzikos mokyklos mokiniai: Rapolas Diržinauskas, Gabrielė Armonaitė, Justas Sabastijanskas, Ieva Kondratavičiūtė, Viktorija Miknytė, Danielius Korotkovas, Faustas Labanauskas, Goda Dambrauskaitė, kuriuos ruošė mokytojos: Kristina Katavičiūtė, Reda Labanauskienė ir Rūta Bimbaitė.
Nuskambėjus pirmiesiems kūriniams: V. Kramerio „Šokantis smuikininkas“ ir T. Šerno „Močiutės valsas“, netikėtai į salę įžengė neįprastai atrodanti močiutė. Pasipuošusi geltonu apdaru, rudeninių lapų ir grybų kepure, ji atskubėjo pas vaikučius pabendrauti, kartu padeklamuoti eilėraščių, prisiminti paukščiukų, kurie išskrido žiemoti. Ir tik nedaugelis atpažino visų mylimą ir gerbiamą vaikų poetę Zitą Gaižauskaitę, įkūnijusią Šilo bobutę.
Vaikams iš karto kilo daugybė klausimų: ką valgo Šilo bobutė, kur miega, ką mėgo žaisti vaikystėje ir kodėl ši bobutė nešioja tokius didelius akinius? „Aš niekad neskaičiau knygų, tik žiūrėjau ir žiūrėjau televizorių – todėl dabar taip prastai matau...“, –  prisipažino viešnia iš miško.
Pabendravę su bobute, pasimatavę saulės, gandro, genio ir ežio kaukes, jaunieji muzikantai dar sugrojo R. Kirverio „Polką“ ir K. Bomo „Amžinąjį judėjimą“.
Bene smagiausia popietės dalis buvo bendra Šilo bobutės ir vaikų kūryba. Nuotaikingos, improvizuotos eilės, kurias pradėdavo autorė, o choru užbaigdavo mokiniai, tik įrodė, kokia paveiki ir žaisminga šiandien yra vaikų literatūra, ir kaip greitai šios autorės tekstai randa raktą į vaikų širdis!
Atsisveikindama įdomioji pašnekovė palinkėjo visiems saugoti gamtą, laukti pavasario ir stebėti, kaip dirvoje kalasi grūdas. Ir kad širdyje visada užtektų vietos meilės tėvynei, knygai ir žodžiui.
Renginio pabaigoje moksleiviai pagrojo T. Šerno „Liūdną valsą“ ir V. Baklanovos „Mazurką“, akompanavo – Natalija Tereščenko. Savo kūrybos tekstą „Brangiausias puodas“ skaitė moksleivė Goda Škėmaitė. Renginį organizavo Kristina Katavičiūtė ir Asta Gaidamavičienė.

Parengė ekskursijų vadovė Kristina Dambrauskaitė,
Zenono Baltrušio nuotraukos

Visa galerija
Atgal