gegužės

SMUIKO GARSAI MAIRONIO NAMUOSE

Maironio lietuvių literatūros muziejus kovo 10-osios pavakarę muzikos garsų pasiklausyti kvietė į didžiają Maironio namų svetainę, kurioje buvo minima Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena. Kovo 11-os dienos išvakarėse gimė ir poetas Justinas Marcinkevičius, kurio eilėmis popietės vedėjas Vilius Kaminskas ir pradėjo koncertą: Tėvyne dainų ir artojų, / už ką tu mus šitaip baudi?/  Į kokį džiaugsmingą rytojų / per skausmą ir kraują vedi?
Koncerte grojo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. dr. Jurgio Dvariono smuiko klasės auklėtinės: Lina Juknevičiūtė, Snežana Koren, Erika Ieva Eriksonaitė, Beatričė Marcinkutė, koncertmeisterės Inga Vyšniauskaitė ir Simona Zajančiauskaitė. Skambėjo Europos kompozitorių Aleksandro Glazunovo, Nikolo Paganinio, Dmitrijaus Šostakovičiaus, Juliaus Andrejevo, Pablo de Sarasatės kūriniai ir transkripcijos, kurie sulaukė audringų aplodismentų.
Renginio vedėjas, kalbėdamas apie tai, kad 1990-ieji buvo didelių vilčių metai, retoriškai klausė, ką Nepriklausoma Lietuva reiškia mums šiandien? Koncerto organizatorė, tautodailininkė Eglė Dvarionaitė-Vindašienė paklausta, ką jai reiškia Kovo 11-oji, neslėpė, kad ji, paskelbus Lietuvos nepriklausomybės atkūrimą, verkė. Ji teigė, kad Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena – kiekvieno lietuvio patrioto džiaugsmas.
Renginio pabaigoje buvo skaitomos melodingos poeto Pauliaus Širvio eilės: Aš – beržas. / Lietuviškas beržas, / Išbridęs / Iš pievų nakties, / Sustojau / Ant mūšių / Didžiausiojo kelio / Su plieno dalgiu / Ant peties.  „Mes gyvename dėl Lietuvos, savęs, vaikų, anūkų. Tikiu, kad Lietuva buvo, yra ir bus“, – kalbėjo Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prof. dr. Jurgis Dvarionas, užbaigdamas šį gražų koncertą ir sulaukdamas publikos pritarimo bei ovacijų.
Džiaugiamės, kad koncertas, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai paminėti, sulaukė didelio visuomenės susidomėjimo.

Parengė ekskursijų vadovė Sandra Butkutė,
Ramūno Juknevičiaus nuotraukos