Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
20
sausio
2021

„RAMYBĖS UOSTAS“ ĮSIKŪRĖ PALEMONE

Roberto Kiviliaus akvarelių parodos atidarymas S. Nėries memorialiniame muziejuje.
Robertas Kivilius pats nėra surengęs nė vienos parodos, nors darbų turėjo nemažai. Tapė aliejiniais dažais, kartais akvarele. Bet, manydamas, kad ši technika jam – aukštasis pilotažas, neskyrė tam laiko. Kaip sakė jo žmona, parodą parengusi Kauno Palemono gimnazijos dailės mokytoja Rasa Kivilienė, tikriems meniniams ieškojimams ir eksperimentams laiko rado tik paskutiniais penkeriais gyvenimo metais. Parodoje eksponuojami 2010–2016 metų darbai.
Pasiruošimas parodos atidarymui muziejuje virto netradicinėmis pamokomis. Kauno Palemono gimnazijos II ir III klasių mokiniai Greta Kontromavičiūtė, Gabija Juknevičiūtė, Brigita Kižytė, Benas Nikitinas, Saulė Šeputytė, Kornelija Citavičiūtė, Miglė Janušonytė, Aistė Juškevičiūtė, Enrika Kanapickaitė, Evelina Lisauskaitė ir Nedas Gudomskas su savo lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Asta Valentiene, iš anksto pasirinkę jiems patraukliausius paveikslus, kūrė pagal juos eilėraščius. Pristatė ir buvo įvertinti mokytojų bei bendramokslių renginio metu.
Paroda Palemone veiks iki gegužės 20 dienos. Lankytojai turės galimybę ne tik pasigrožėti ramybe dvelkiančiais paveikslais, bet ir paskaityti gimnazistų kūrinius.
                          

Parengė ir fotografavo S. Nėries memorialinio muziejaus vedėja Ina Aleksaitienė.

Visa galerija
Atgal