Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
21
sausio
2021

POPIETĖ „KARTUS LAURŲ SKONIS“

Gegužės 30 d. Maironio namuose antrą kartą viešėjo ir svečius stebino bohemiškas Gintaro Patacko ir Anos Gerasimovos-Umkos duetas. Menininkai, atidavę visas jėgas dieną prieš vykusiame „Poezijos pavasaryje“, nepatingėjo su gerbėjais susitikti akis į akį, prabilti intymia, drąsia poezijos kalba popietėje „Kartus laurų skonis“.
Ana Gerasimova gimė Maskvoje, yra garsi Rusijos roko dainininkė, dainų autorė, poetė, vertėja. Renginio metu ji prisipažino, jog į rusų kalbą šiuo metu verčia Antano A. Jonyno, Henriko Radausko ir, be abejo, G. Patacko poeziją. G. Patackas išdavė paslaptį, jog Ana šiais metais apdovanota premija už vertimus į rusų kalbą.
Renginio metu, kuriame lietuvių ir rusų kalbomis buvo skaitomos eilės, skambėjo dainos, pritariant gitara, netrūko šmaikščių dialogų, vienas kito patampymo už ūsų. Ana Gerasimova stebėjosi, jog H. Radausko kūryba, kurią verčia, charakterizuojama kaip romantiška ir ironiška: „Bet man jis visai ne ironiškas, štai Patackas – taip!“ Kolega savo ruožtu taip pat aštriai atsikirto: „[Ana] Nuvarė kokį penkiolika vyrų per savo gyvenimą, dabar mane bando nuvaryti...“
Visa laimė, renginio metu niekas nieko nenuvarė ir neišvarė – klausytojai tik patyrė naujų emocijų, kurių užteks iki kito susitikimo su kūrėjais.

Parengė ekskursijų vadovė Kristina Dambrauskaitė

Visa galerija
Atgal