Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
16
sausio
2021

POEZIJOS PAVASARIO PAUKŠTĖ DRAMATURGO SODYBOJE

Gegužės 27 dieną jau ketvirtą kartą Poezijos pavasarių istorijoje poetinio žodžio šventė įvyko rašytojo, dramaturgo Juozo Grušo sodyboje. Susirinkę poezijos mylėtojai įsitaisė seno sodo medžių paunksmėje, o poetai mėgavosi pavakario saulės spinduliais improvizuotoje scenoje. Renginio vedėjas rašytojas Petras Venclovas pristatė susirinkusiems poezijos fiestos dalyvius – poetus Eglę Perednytę, Zenę Sadauskaitę, Vladą Vaitkevičių, Alfą Pakėną, Gvidą Lataką, Edmundą Janušaitį ir aktorę Olitą Dautartaitę. P. Venclovas prisiminė pirmųjų poezijos pavasarių šventes ir jų laureatus, dalijosi mintimis apie Kauno literatų patriarchą J. Grušą.
Poetai skaitė savo kūrybą, aktorė O. Dautartaitė išraiškingai ir subtiliai interpretavo Salomėjos Nėries, Justino Marcinkevičiaus, Bernardo Brazdžionio eiles, žaliakalnietis rašytojas, poetas, bardas E. Janušaitis kartu su savo neišskiriama bendražyge gitara „Gegute“ atliko patrauklią poezijos ir autorinės dainos programą.
Drauge su šiandien kuriančiais, poezijos (ir ne tik) knygas leidžiančiais profesionalais šiame eiliuoto žodžio vakare savo kūrybos posmais dalijosi ir tie renginio dalyviai, kuriems kūryba, poezija yra tapusi gyvenimo savastimi.
Džiugu, kad didžio dramaturgo, romantiška heroizmo aureole apgaubusio savo istorinių dramų herojų išgyvenimus ir poelgius, sodybos nepalenkė jubiliejinio Poezijos pavasario skaitymai, kad kai kurie lyrikos gerbėjai turėjo progos ne tik pasiklausyti gyvai skaitomų eilių, muzikos, bet ir aplankyti J. Grušo muziejaus ekspoziciją.

Parengė Juozo Grušo memorialinio muziejaus vedėja Nijolė Majerienė,
Zenono Baltrušio nuotraukos

Visa galerija
Atgal