kovo

POEZIJOS IR MUZIKOS VAKARAS SRUOGŲ NAMUOSE

Lapkričio 28 d. B. ir V. Sruogų namuose-muziejuje susitikome su poete Vida Bladykaite, daugiau nei dvidešimt metų gyvenančia Niujorke, dainuojamosios poezijos kūrėja bei atlikėja Ilona Papečkyte bei poetu Robertu Keturakiu. „Gimiau Žemaitijoje, užaugau Aukštaitijoje, gyvenu Amerikoje. Labiausiai myliu tris dalykus: žmones, žodžius ir teatrą. Savo vietos po saule ir mylimos profesijos ieškojau ilgai studijuodama aktoriaus meną, režisūrą ir slaugą. Teko režisuoti masinius renginius, statyti spektaklius ir dirbti televizijoje. Rašyti pradėjau dar mokykloje, o būdama aštuntoje klasėje, pasislėpusi už išgalvotų pavardžių, jau publikavau eilėraštukus vaikų žurnaliukuose. Po jų pasirodė apsakymai, kuriuos spausdino „Komjaunimo tiesa“, ir aš pirmą kartą išdrįsau pasirašyti tikra savo pavarde. Daug eilėraštukų muzikantų dėka virto dainomis,“ – pasakojo poetė. 1995 metais išvykusi gyventi į JAV, poetė, baigusi studijas, pradėjo dirbti medike. Daug metų, sakosi, kūrusi tik stalčiui ir nieko nepublikavusi. 2015 metais, Niujorke lietuviams susibūrus į teatrą „Pokštininkai“, ėmusi jam vadovauti ir kūrusi pjeses. „Dabar mūsų repertuare jau keturi spektakliai. Atėjo laikas tvarkyti ir rankraščių kupiną stalčių...“ – kalbėjo Vida Bladykaitė. Pasaulio lietuvių centro leidykla ką tik išleido dvi autorės poezijos rinktines vaikams: „Angeliuko Mykoliuko pasakaitės“ ir „Močiutės rezginėlė", kurias iliustravo dailininkė Kotryna Almanytė, redagavo poetas Robertas Keturakis, renginio metu pasidžiaugęs talentinga lietuvių poete. Šias dvi rinktines Vida Bladykaitė pristatė susirinkusiesiems, minė mįsles, skaitė originalias piliakalnių legendas. Klausėmės autorinės dainos kūrėjos Ilonos Papečkytės atliekamų dainų pagal autorės eiles.

Parengė B. ir V. Sruogų namų-muziejaus vedėja Birutė Glaznerienė.

Antano Untydi nuotraukos.