Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
sausio
2021

PLASTIKA + ŽODIS 2019

S. Nėries memorialiniame muziejuje tris dienas vyko 13-asis pleneras Plastika + žodis 2019, kurio tema Baltų simbolikos interpretacijos, skirtas Europos kultūros paveldo dienoms paminėti. Pleneras prasidėjo penktadienį, tad popiet į muziejų rinkosi dalyviai: vieni eskizavo, kiti stebėjo aplinką, nauji dalyviai pažindinosi tarpusavyje, o dailininkų kuratorė Nelė Jurgelionienė dovanojo knygeles apie tapytoją Vincentą Van Goghą. Ne tik plenero dalyviams, bet ir visiems norintiesiems buvo demonstruojamas dokumentinis filmas apie lietuvių dizaino korifėjų Joną Prapuolenį. Filmą pristatė jo kūrėja Audronė Kosciuškienė. Antrą plenero dieną nuo ankstyvo ryto dailininkai skubėjo užsiimti patogesnes vietas muziejaus sode ir liejo bei tepė įvairiaspalvius dažus. Trečiąją dieną įvyko dailės su dar nenudžiuvusiais dažais darbų pristatymas. Dailininkai Raimundas Majauskas, Albertas Olšauskas, Ingrida Šakinytė, Alina Daiker-Gulbinienė, Zita Tarasevičienė, Rita Rimšienė, Rasa Kivilienė, Rūta Levulienė, Daiva Kupstienė, Dainora Ramanauskienė, Virginija Ligeikienė, Rasa Mačiulienė, Nerius Vaitkus, Gitas Markutis stengėsi kuo išradingiau ir žaismingiau papasakoti apie savo kūrybinę idėją.
Rašytojai Edmundas Janušaitis, Raimonda Mikuckytė, Neringa Daniulaitienė, Povilas Kuprys bei jų kuratorė Aldona Ruseckaitė suko galvas ir tradiciškai kūrė bendrą eilėraštį, skaitė savo eiles plenero tema ir ne tik. Per renginį muzikavo šaunus smuikininkas Michailas Bolšūnas.
Dailės darbų paroda S. Nėries memorialiniame muziejuje veiks iki lapkričio 1 d. Maloniai kviečiame pasigėrėti spalvomis ir įsigyti patikusį!

Visa galerija
Atgal