Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
27
sausio
2021

„PIRMAS LANKAS“ (1)

Gera pradžia – pusė darbo, sako lietuvių liaudies išmintis ir muziejininkai, kada stengiasi pradžiuginti ir sudominti visuomenę Maironio lietuvių literatūros muziejuje organizuojamais naujais renginiais.
Šiais metais startuoja naujas renginių ciklas „Pirmas lankas“, kurio metu pradedančiuosius rašytojus kalbina įdomūs literatūros, visuomenės, kultūros veikėjai. Renginių tikslas – pačiupinėti, pamatyti ir išgirsti, kuo gyvena jaunieji Lietuvos rašytojai, pabendrauti su jais, pasisemti kūrybinio įkvėpimo.
Apie visas pradžias bei pirmus kartus ir kalbėjomės balandžio 26 dienos popietę, kurios metu literatūros kritikę, o šįkart debiutuojančią poetę Virginiją Kulvinskaitę (Cibarauskę) kalbino literatūrologas Ramūnas Čičelis.
Dar 2017 m. balandį elektroninėje leidykloje „Naujas vardas“ išleista šios autorės poezijos knyga „Antrininkė“ pateko į kūrybiškiausių knygų dvyliktuką, o pristatinėjama tik antrą kartą – pirmąjį Vilniuje, o šįkart – Kaune!
Susirinkusiųjų laukė maloni staigmena, autorė atsivežė ir pristatė vienetinį „Antrininkės“ popierinį egzempliorių, išleistą prieš kelias savaites, bendradarbiaujant su #DeadShirtSociety ir Siberiana Books. Autorė juokavo, kad šis popierinis kūnas juodoje drobulėje, tarsi jos gimtadieninė dovana ir malonus priminimas sau pačiam, jog egzistuoji...
Kalbinama ir lengvai provokuojama R. Čičelio, autorė atviravo, kad jai pačiai iki pirmosios knygos teko subręsti, įvairias emocijas perleisti per kasdienes patirtis ir beveik 10-mečio kūryba sugulė į knygą daugkart gludinama ir jaukinama.
Nors šios knygos refleksijoje spaudoje pabrėžiama nuomonė, kad autorė kaip antrininkė arba kažkas kitas, kas nesi tu, yra neįprasta lietuvių poezijoje figūra, pati poetė neneigė, jog čia esama autobiografiškumo ir sakė, nors žinanti poetų kuriančių grynai iš fantazijos ir visiškai atsiribojant, jai tokia poza – svetima.
Renginio metu iš pačios autorės lūpų buvo galima išgirsti eilėraščius „eketės lankymas“, „saulės užtemimas“, „sekmadienio rytas“, „trešnės“...
Virginijos Kulvinskaitės poezijos realybė skaudi ir aštri, it „saulėje pakeltas blizgantis peilis“...
 

Parengė muziejininkė Kristina Dambrauskaitė

Visa galerija
Atgal