Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
22
sausio
2021

„PIEŠIU, NES PATINKA...“

Jau trečius metus, birželio 9 dieną, B. ir V. Sruogų sode rinkosi jaunieji menininkai, vadovaujami dailininkės Vitos Voverienės. Dalyvių vis daugiau, todėl darbas vyko nuo ryto ligi vėlaus vakaro. Amžius įvairus – nuo penkerių iki trylikos metų. Visi kaip vienas tvirtino – piešti labai mėgstantys. „Sruogų sodas labai gražus ir prižiūrėtas, labai gražūs augalai“ – sakė vyriausioji dalyvė trylikametė Tėja. Gal todėl mergaičių piešiniuose žydėjo alyvos, skleidėsi bijūnų žiedai.  Berniukų kūriniai buvo konkretesni, detališkesni, „vyriški“ – Sruogų namo fragmentai, įvairios detalės, žmonių figūros.
Piešimas lauke, natūralus gamtos stebėjimas, pasak dailininkės, praturtina vaizduotę, plečia kūrybines vaikų galimybes. „Labai svarbu vaikus supažindinti su spalvų gausa aplinkoje“ – rašė ji savo straipsnyje „Tepiešia vaikas „savo“ vabalą“. „Kokios spalvos medžio kamienas? Ne, ne rudas. Išėjus kartu į kiemą, vaikai įsitikins, kiek daug spalvų ir atspalvių turi medžio kamienas – ir pilkas, ir rusvas, ir violetinis, ir žalsvas... O kaip gražiai viena spalva įsilieja į kitą“.
Dailininkės požiūris į vaikų kūrybą itin tolerantiškas. „Nėra nekūrybingų vaikų, skiriasi tik jų kūrybinė patirtis. Kiekvienas vaikas pasižymi savita vaizduote, intuicija, kūrybiškumu, atmintimi“ – kartoja ji nuolat, įžvelgdama kiekviename darbe grožį ir fantaziją, kiekvienam patardama ir labai subtiliai mokydama pajusti spalvų įvairovę, beribes raiškos galimybes.
Gerb. Vita, jūs – nusipelniusi Lietuvos menininkė, iliustravusi virš dešimties mokyklinių vadovėlių, vaikišką knygelių, įvairiose knygos meno parodose laimėjusi ne vieną respublikinį ir tarptautinį apdovanojimą, sukūrusi iškilių grafikos darbų, saugomų Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje  Kodėl pasirinkote darbą su vaikais?
„Daug teko dirbti su vaikais ir vaikams. Nejučia perpratau jų psichologiją, padėjo ir padeda profesinės žinios. Smagu dirbti su vaikais. Žavi vaikų atvirumas, nuoširdumas, kūrybinė drąsa, pasitikėjimas savimi“.
Keletas jaunųjų piešėjų – Saulė, Gabija, Emilija, Žemyna, Austėja ir dar abejojantis Gvidas – sakėsi norintys būti dailininkais. Kitiems galbūt piešimas liks laisvalaiko pomėgiu. Linkime atrasti save ir nuoširdžiai dėkojame Vitai Voverienei, visiems plenero dalyviams, jų tėveliams ir seneliams. Iki kitų metų!
 

Parengė B. ir V. Sruogų namų-muziejaus vedėja Birutė Glaznerienė,
nuotraukos Vaidos Bareišaitės

Visa galerija
Atgal