Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
28
sausio
2021

„PEGASO PLUNKSNA“

Gruodžio 5 d. Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinyje Juozo Grušo memorialiniame muziejuje įvyko Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos jaunųjų literatų konkurso „Pegaso plunksna“ laureatų kūrybos popietė, kurioje dalyvavo aktorė Daiva Škelevaitė, jaunieji kūrėjai Andrėja Artemanovskytė, Aistė Lauciūnaitė, Austė Rimkutė, Gytis Kutka ir Beatričė Jančiūtė. Gimnazistus atlydėjo jų pedagogės – lietuvių kalbos ir literatūros mokytojos Rasa Urbutienė, Regina Vilkelienė, Salomėja Mikutaitė, Vida Skučaitė, Dalė Pupiuvienė, Laima Masiulienė, Jolanta Sereikienė, Marija Petravičienė, Lina Dekerienė.  
Muziejininkės papasakojo apie Juozo Grušo namuose dažnai viešėjusius jau pripažintus plunksnos brolius ir jaunuosius literatus, kurie siekė išgirsti autoritetingą rašytojo J. Grušo nuomonę apie nedrąsius kūrybinius bandymus. Ne vieną iš jų dramaturgas paskatino skelbti savo kūrybą, net rekomendavo į Rašytojų sąjungą.
Jaunieji literatai skaitė savo kūrybos tekstus, atsakė į popietės vedėjos ir žiūrovų klausimus.
D. Škelevaitė kalbino jaunuosius literatus, drąsino puoselėti savo gebėjimus, skaityti brandžius literatūros klasikų kūrinius, mokytis iš jų. Aktorė su įsijautimu skaitė Vytauto Mačernio, Salomėjos Nėries eiles bei Violetos Šoblinskaitės išverstus Mikelandželo sonetus.
Romantiškomis melodijomis džiugino pianinu skambinusi gimnazistė Melita Frolovaitė.
Po renginio prie arbatos puodelio išgirdome ne vieną pageidavimą, kad tokios J. Grušo meno gimnazijos pradedančiųjų literatų kūrybos popietės taptų tradicinėmis.
 

Parengė J. Grušo memorialinio muziejaus vedėja Nijolė Majerienė. 

Visa galerija
Atgal