Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
26
sausio
2021

PASIKLAUSYTI TYLOS

Saulėtas ir gaivus Didžiojo šeštadienio rytas. Tradicinis literatūrinis rytmetis Vaižganto namuose. Šį kartą buvo pristatyta pedagogės, „Aušros“ gimnazijos lituanistės Marijos Gustainienės eseistikos knyga „Klausausi tylos“. Tai septintoji autorės knyga, o trečioji – eseistikos. Pasiklausyti tos tylos, būdingos šiam laikui, prieš Prisikėlimą, susirinko gausus būrys kauniečių – buvę mokiniai, mokinių tėvai, bendradarbės, sūnus Gytis ir duktė Egutė, Kauno „Aušros“ gimnazijos  mokiniai, kuriems mokytoja dėsto lietuvių kalbą ir literatūrą, moko suprasti jos grožį. Apie  šią labai reikalingą knygą kalbėjo Marijos  bičiulis poetas Vladas Vaitkevičius, redagavęs ne vieną jos knygą.
Gražiai pritardama sau gitara dainavo gimnazistė Gustė Šapranauskaitė.
Ištraukas iš knygos „Klausausi tylos“, kurioje spausdinamos 39 esė, skaitė Simona Kondrotaitė, Gerda Tumelytė, Nomeda Navickaitė, Gustė Šapranauskaitė – „Aušros“ gimnazijos 2 g. b klasės mokinės. Gerda ir Nomeda irgi rašo eilėraščius, yra poetiškos sielos merginos.
„Šia knyga noriu jus pakviesti diskusijai – kodėl sparčiai gerėjant buičiai, neturtėja žmogaus vidinis pasaulis? Kodėl pasaulyje tiek daug smurto, neteisybės, pavydo? Žinau, kad ne kažin ką pakeisiu savo tekstais, bet negaliu jų nerašyti ir nepateikti skaitytojams knygos pavidalu“, – kalbėjo Marija Gustainienė, pati gyvenime patyrusi ne vieną nesėkmę, kuri jai tapo priemone gyvenimo sėkmei kurti.

                      Parengė J. Tumo-Vaižganto memorialinio buto-muziejaus vedėjas Alfas Pakėnas

Visa galerija
Atgal