Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
sausio
2021

PAMINĖTOS MAIRONIO 155-OSIOS GIMIMO METINĖS

Spalio 27 dieną, drėgną ir lietingą, daug literatūros gerbėjų rinkosi į muziejų. Pilna Maironio svetainė klausėsi poezijos, muzikos ir įdomių literatūros naujienų. Poeto mėgtus Frederiko Šopeno kūrinius fortepijonu skambino pianistė Šviesė Čepliauskaitė. Maironio eilėraščius skaitė aktorius Petras Venslovas. Muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė pasakojo, kaip Poetas švęsdavo gimtadienį ir vardadienį. Priminė klausytojams, kad Maironis jubiliejų švęsti nemėgo: „Kad aš pragyvenau 60 metų, tai ne koks mano nuopelnas, o kas link mano darbų, tai jiems objektyviai spręsti – per anksti. Galop, kai mirsiu, darykite, kaip išmanote...“ – rašė laiške Vaižgantui.
Renginyje pristatytas Poetui skirtas leidinys „Maironio sodas“ (2017 m.), kurį parengė muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė. Knygoje publikuojamos senos fotografijos, kuriose Maironis įamžintas savo sode, vienas arba su bičiuliais bei giminėmis; amžininkų prisiminimai, eilėraščiai apie gėles ir medžius, bei šiuolaikinio sodo spalvotos fotografijos. „Maironio sodą fotografuoju daugel metų. Stebėti ir fiksuoti metų laikus, rasą ir šalnas, žiedus ir vaisius, netikėtai užsukusius mažuosius svečius ar medžiuose įsikūrusius sparnuočius – niekada nepabosta“ – sakė leidinio sudarytoja, tekstų bei spalvotų fotografijų autorė A. Ruseckaitė.
Po renginio lankytojai aplankė Poetui skirtą parodą „Neskelbti eksponatai“, kurią parengė Regina Mažukėlienė, apipavidalino dailininkė Inga Zamulskienė.

 

Parengė Senosios literatūros skyriaus vedėja Regina Mažukėlienė,
nuotraukos Zenono Baltrušio

Visa galerija
Atgal