Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
22
sausio
2021

PADOVANOJOME MAIRONIUI GĖLĘ

Mieli muziejaus bičiuliai, jau pasibaigė akcija „Padovanok Maironiui gėlę“, kurios metu kvietėme gaminti poetui skirtas gėles ir taip kartu paminėti jo gimimo dieną. Jau galite pasigrožėti gėlėmis pražydusia pievute šalia Maironio muziejaus. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad po neseniai prabėgusio garbingo poeto jubiliejaus, jūs neužmiršote šios iškilios ir mūsų tautai reikšmingos asmenybės, kad  buvote atviri idėjai jį prisiminti, skaityti jo kūrybą, o kilusias mintis įprasminti savo kūriniuose.
Maironiui skirtos gėlės atkeliavo iš įvairių Kauno mokyklų bei darželių. Gausios žiedų puokštės sulaukėme net iš Vilkaviškio rajono Kybartų „Saulės“ progimnazijos, jas gamino  8 ir 7 klasių mokiniai (mokytoja Ingrida Valaitiene). Nuoširdžiai dėkojame aktyviai akcijoje dalyvavusiems Kauno Juozo Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos penktokams, Kauno Jono Pauliaus II gimnazijos, Veršvų vidurinės mokyklos, Kauno kunigaikščio Vaidoto mokyklos – daugiafunkcio centro (mokytojos Diana Liutkevičienė ir Inga Straigienė), Kauno dailės gimnazijos (mokytoja Vida Kell), Rokų gimnazijos, Kauno Šančių vidurinės mokyklos (mokytoja Giedrė Poškaitienė), Kauno Vaišvydavos pagrindinės mokyklos (mokytoja Dijana Skučienė), Stepono Dariaus ir Stasio Girėno mokyklos (mokytoja Gitana Nevulienė), mokiniams ir mokytojams; Kauno lopšelių-darželių „Rokutis“, „Daigelis“ (mokytojos Jūratė Smolenskienė, Rima Pypinienė, Daiva Botyrienė, Lolita Petruškevičienė, Loreta Žilinskienė, Diana Vaidotienė, Danguolė Čelkienė, Alma Tarcijonienė), „Vaivorykštė“ (priešmokyklinio ugdymo pedagogai: Vilma Kleveckienė, Janina Šyvokienė, Jurgita Stirbienė, Laima Motiejūnienė, Stanislava Karpienė, Aiva Žvirblienė, muzikos pedagogė Lijana Neverdauskienė), Kauno Panemunės lopšelio – darželio  (priešmokyklinio ugdymo pedagogės Daiva Lydekaitienė, Ramutė Naujūnaitė), Kauno vaikų darželio „Dvarelis“ „Žiniukų“ grupės vaikams ir jų mokytojams.
Džiaugiamės, jūsų, mieli dalyviai, kūrybingumu. 73 Maironiui skirtų gėlių žiedai ir kompozicijos nustebino jų kūrimui pasirinktomis medžiagomis ir technologijomis. Įvairių dydžių gėlės yra pagamintos iš popieriaus, plastiko, medžiagos, medžio, vilnos, vertos iš karoliukų, kūriniams naudotos rudens gėrybės, pasitelktas metalas, imropvizuota su jūros puta. Į šią gėlių jūrą su pasigerėjimu pro savo buto langus žvelgtų ir Maironis, nes mėgo gamtą, jos grožį aprašė ne tik savo eilėraščiuose, bet ir pats stengėsi daugiau laiko praleisti joje – keliavo po gražiausius Lietuvos kampelius, dirbo sode, kuriame, kartu su seserimi Marcele, pavasarį pureno žemę pirmiesiems žiedeliams – snieguolėms, baltavusioms ant poeto rašomojo stalo, veliau jas pakeisdavo geltoni narcizai, pakalnutės. Mėgo poetas ir rožes, jurginus, neužmirštuoles, žemčiūgus, rūtas, alyvas. Ir dabar šios gėlės auga Maironio sode. Keliaudamas poetas dažnai parsiveždavo dar nematytų gėlių sėklų.
Maironiui dovanoti žiedai kauniečius ir miesto svečius džiugins iki lapkričio 25 dienos.
Maironio lietuvių literatūros muziejuje lapkričio 5 d., trečiadienį, 17 val. vyks Jono Mačiulio-Maironio gimimo dienos šventė, kurios metu bus pristatomi du nauji leidiniai iš serijos „Neskelbti Maironio rankraščiai“: ketvirtas sąsiuvinis „Širdies lavinimas“ ir penktas sąsiuvinis „Skristi į idealų ir grožio sritį“. Visus kviečiame dalyvauti!

Parengė ekskursijų vadovė Jolanta Mickienė

Visa galerija
Atgal