Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
22
sausio
2021

MUZIEJUS JAUNIMO AKIMIS

2013 m. gruodžio 14 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje įvyko reklaminio muziejaus filmuko kūrimo konkurso dalyvių susitikimas. Šį rudenį paskelbtame konkurse dalyvavo 6 komandos, kurios iki gruodžio 9 d. turėjo sukurti originalų, optimalios trukmės (iki 5 min.) vaizdo pristatymą, atskleidžiantį muziejų kaip erdvę, kurioje nenuobodžiaujant galima mokytis ir tobulėti arba tiesiog smagiai leisti laiką. Komandos sukūrė 7 filmukus: 2 iš jų buvo Vaikų literatūros muziejaus pristatymai, o 5 – Maironio namų. Susirinkusieji šeštadienio popietę peržiūrėjo visus pristatytus darbus, aptarė, kas paliko didžiausią įspūdį muziejuje, kas buvo sunkiausia filmuojant ir t.t. Konkurso idėjos autorė kuratorė Deimantė Cibulskienė priminė visiems, kad Maironio lietuvių literatūros muziejus yra žymiai daugiau nei Maironio butas. Tai – ir didelis XVIII šimtmečio pastatas, statytas ant XVI amžiaus trijų pastatų pamatų su seniausiais Kaune gotikiniais rūsiais, kurių paskirtis XIX amžiuje buvo kalėjimas; ir pagal Maironio turėtus brėžinius įrengta įspūdinga mansarda su edukacinėmis erdvėmis ir parodoms skirtomis vietomis; ir gausūs fondai, kuriuose saugoma beveik 300 000 mūsų praeities ženklų – vertingų eksponatų. Muziejui priklauso 5 padaliniai ir visuose juose vyksta įvairiausi renginiai, konkursai, skaitomos paskaitos bei vykdoma kita edukacinė veikla.
Susitikimo metu atėjusieji nekantravo sužinoti, kas laimėjo filmuko kūrimo konkursą, vis girdėjosi draugiški šnabždesiai, kad štai – susirinko konkurentai. Tad dar prieš kūrybinių darbų peržiūrėjimą smalsumas buvo numalšintas: šį kartą laimėjo... visi dalyvavusieji konkurse!
Pirmiausiai buvo pristatytas komandos „420“ projektas: VŠĮ Kauno Juozo Urbšio katalikiškos vidurinės mokyklos 17-mečių Antano Mazūros ir Manto Buinicko reklaminis filmukas apie Maironio lietuvių literatūros muziejų. Komandos narys Antanas Mazūra prisipažino, kad šis konkursas paskatino pirmą kartą atvykti į muziejų ir tas apsilankymas jų komandai buvo labia įdomus.
Antroji komanda, kurios filmuką žiūrėjo susirinkusieji, buvo tos pačios mokyklos atstovai, pavadinimu „Užsifilmavę“. Komandą sudarė 17-metės Grytė Ramantauskaitė, Ieva Žilionytė, Greta Lodaitė ir 16-metis Edvinas Kinderis. Komandos lyderė Grytė teigė, kad sunkiausiai buvo susikaupti filmuojantis, nesuklysti.
Kauno Veršvų vidurinės mokyklos dvyliktokai – komanda „Lenciūgai“, kurią sudarė Mindaugas Rolius, Saulius Stankevičius ir Laurynas Kunevičius – taip pat lankėsi Maironio namuose bei sukūrė muziejaus pristatymo filmuką.
O komanda „Kadro TV“ iš Kauno moksleivių techninės kūrybos centro TV laidų kūrėjų studijos sugebėjo konkurse sudalyvauti taip ir neatvykusi į muziejų. Šeštadienio popietę renginyje dalyvavusi studijos vadovė Danguolė Čiurlionienė bei viena iš komandos narių teigė, kad apsilankymas muziejuje dėl nepaaiškinamų priežasčių buvo sunkiausia konkurso užduotis. „Kadro TV“ komandą sudarė 11–16 metų moksleiviai: Debora Gvazdikaitė, Matas Mikalauskas, Goda Čeponytė, Austėja Safonovaitė.
Vaikų literatūros muziejų žaismingai pristatė 5-oji konkurso komanda „Kodėl?“ Kauno Jono ir Petro Vileišių pagrindinės mokyklos šeštokės Dovilė Gavelytė, Rytė Panciriovaitė, Marta Stankevičiūtė, Emilija Vasiliauskaitė sukūrė net 2 reklaminius filmukus. Moksleivėms talkino mokytojos Edita Rabizaitė ir Aušra Ražauskienė.
Taip pat sulaukėme ir vieno Maironio lietuvių literatūros muziejaus pristatymo iš Trakų r. Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos. Jį atsiuntė 13-metis Arnoldas Valianga, kurį palaikė, paskatino mokytoja Liudmila Maksimec.
Kiekvienas už dalyvavimą konkurse buvo apdovanotas padėka, knyga bei vardiniu kvietimu apsilankyti nemokamai su savo šeimos nariais ar draugais Maironio lietuvių literatūros muziejuje ir jo visuose padaliniuose.
Muziejaus darbuotojai dar kartą dėkoja visiems dalyviams, originaliai ir kūrybingai pažvelgusiems į mūsų muziejus.

 

Parengė kuratorė Deimantė Cibulskienė

Visa galerija
Atgal