Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
22
sausio
2021

MUZIEJAUS IR MOKYKLOS BENDRADARBIAVIMAS

Lapkričio 4 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje vyko diskusija-seminaras „Muziejaus ir mokyklos bendradarbiavimas: literatūros ekspoziciją kuriame drauge“. Renginyje dalyvavo Kauno miesto ir rajonų lietuvių kalbos mokytojai, muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė, pavaduotoja muziejininkystei Raminta Antanaitienė ir kiti muziejininkai.
Mokytojų ir muziejininkų glaudus bendradarbiavimas šiandien yra labai aktualus, nes didžiąją muziejaus lankytojų dalį sudaro mokiniai. Muziejuje jaunimas įgauna gilesnį suvokimą apie rašytoją ir to meto laikotarpį, semiasi patirties, jame sukauptos vertybės padeda formuoti pasaulėžiūrą. Šių kultūros įstaigų lankymas turėtų būti neatsiejama mokyklų bendrojo lavinimo programos dalis.
Diskusijos-seminaro „Muziejaus ir mokyklos bendradarbiavimas: literatūros ekspoziciją kuriame drauge“ dalyviai dalijosi įvairiausiomis, net pačiomis keisčiausiomis idėjomis ir vizijomis, kaip turėtų atrodyti muziejuje rengiama lietuvių literatūros istorijos ekspozicija, svarstė, kokie rašytojai ir kokios apžvalginės temos sudomintų jaunimą bei kokie eksponatai būtų įdomūs lankytojams.
Pedagogai geriausiai žino, kas mokiniams įdomu, o muziejininkai stengiasi pateikti eksponatus taip, kad jie žadintų vaizduotę, turėtų užslėptą cinkelį, paliktų gilų įspūdį ir lankytojai norėtų dar ne kartą apsilankyti muziejuje. Todėl ir dalijimasis bendromis žiniomis padeda lengviau pasiekti norimą rezultatą, kuris džiugina ir lankytojus, ir muziejaus darbuotojus.

Parengė redaktorė Marija Kaškonienė,
Zenono Baltrušio nuotraukos

Visa galerija
Atgal