lapkričio

„MENŲ DŪZGIŲ“ AKIMIRKOS MUZIEJUJE

Kovo 30 d. – balandžio 3 d. Ugdymo plėtotės centras, Švietimo ir mokslo ministerija kartu su Kultūros ministerija antrą kartą rengė kultūros edukacijos savaitę „Menų dūzgės“. Ši visą Lietuvą apėmusi dalinimosi kultūra atmosfera neaplenkė ir Kauno. Pedagogų savo renginiuose laukė Valstybinis lėlių teatras, Mažasis teatras, choreografijos mokykla, Lietuvos liaudies buities muziejus ir kitos įstaigos.
Maironio lietuvių literatūros muziejuje balandžio 2–3 d. vykusiuose „Menų dūzgių“ renginiuose laukė nemažai staigmenų. Pirmąją dieną buvo kviečiama susipažinti su muziejumi, unikalia Maironio laikų aplinka. Atvykę mokytojai negailėjo liaupsių veikiančioms parodoms: „Viršūnių paukštis“, „Rašytojai ir jų aplinka senosiose fotografijose“, „Antano Baranausko „Anykščių šilelis“ iliustracijose“, „13 kėdžių 13-ame name“. Muziejaus edukatorės pristatė veikiančias edukacines programas, skirtas įvairaus amžiaus lankytojams.
Antrąją dieną pedagogai aplankė Maironio namų rūsius, juose įrengtas ekspozicijas. Visų dėmesį prikaustė ekspozicija „Požemio galerija: rašytojai meno kūriniuose“. Šioje erdvėje buvo pristatytos ir išbandytos dvi naujos edukacinės programos: „Požemio rašytojai atgyja skulptoriaus dirbtuvėlėje...“ ir „Skaitiniai požemyje“. Mokytojai energingai dalyvavo ir kūrybinėse dirbtuvėse – antrosiose edukacinių programų dalyse. Kaip ir jauniesiems lankytojams, taip ir jų mokytojams buvo suteikta galimybė įžengti į magišką skulptoriaus dirbtuvę, kurioje sausas medis virsta įspūdinga skulptūra arba birus gipsas greitai stingdamas išryškina medalio meninius niuansus.
„Menų dūzgės“ – projektas, leidžiantis visapusiškai tobulėti, bendradarbiauti, šviesti!

Parengė ekskursijų vadovė Kristina Dambrauskaitė,
Zenono Baltrušio nuotraukos