Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
25
sausio
2021

MAIRONIO MUZIEJUI – 80!

Maironio lietuvių literatūros muziejuje rugsėjo 16 d. šurmuliavo šventiškai pasipuošę muziejininkai ir muziejaus svečiai. Šio šurmulio proga – tikrai ypatinga. Po daugiau nei dvejus metus trukusios restauracijos duris pagaliau lankytojams atvėrė Maironio memorialinis butas.
Buto restauracijos projektą vykdė UAB „Senamiesčio restauratoriai“, atnaujinti buvo visi 8 Maironio buto kambariai – dabar butą galima apeiti ratu kaip ir Maironio gyvenimo laikais. Lankytojai gali pasižvalgyti ir po ištaigingą poeto Mažąją svetainę, dekoruotą rokoko stiliumi, pasigrožėti melsvų šešėlių ir auksinių papuošimų žaismu; gali aplankyti ir poeto miegamąjį ar biblioteką, kur poeto svečiams nebūdavo leidžiama užeiti.
Renginio metu aktoriai Vilija Grigaitytė ir Henrikas Savickis skaitė Maironio eiles, muzikinius intarpus užpildė Ritos Preikšaitės mecosopranas: solistės lūpomis skambėjo Maironio eilėraščiai, virtę dainomis, jai akomponavo pianistė Rūta Blaškytė. Trumpa direktorės Aldonos Ruseckaitės impresija nukėlė klausytojus į muziejaus istorijos vingius, juos tęsė aktorių skaitomi atsiliepimai iš muziejaus lankytojų knygos. Įrašai – įvairūs: nuo šelmiškų ir gyvų moksleivių komentarų iki prasmingų ir rimtų Justino Marcinkevičiaus ar Valdo Adamkaus palinkėjimų. Neapsieita ir be muziejaus bičiulių, kolegų sveikinimų, gražių linkėjimų išgirdome iš jo Ekscelencijos, Kauno arkivyskupo Liongino Virbalo, Kauno miesto savivaldybės vicemero Povilo Mačiulio, buvusio LR Kultūros ministro Arūno Gelūno lūpų. Sveikino ir Lietuvos rašytojų sąjungos atstovai: iš Vilniaus atvyko pirmininko pavaduotoja Birutė Jonuškaitė, kauniečių priešakyje buvo Kauno skyriaus pirmininkas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis. Atvyko ir gausus būrys kolegų iš kitų Lietuvos muziejų – labai tai vertiname! Dėkojame už sveikinimus bei dovanas ir džiaugiamės, kad penktadienį po renginio, svečius pakvietus į Maironio butą pasivaikščioti, girdėjome vien puikius atsiliepimus.
Maironio lietuvių literatūros muziejaus kolektyvas oficialios šventės pabaigoje padėkojo direktorei Aldonai Ruseckaitei už kantrybę ir talentą vadovaujant dideliam muziejininkų būriui. Kada, jei ne tokios svarbios šventės proga, įvertinti sunkų vadovės darbą, rūpestį, rodomą kiekvienam darbuotojui, pagalbą ir pamokas, kurių išmokome čia, muziejuje! Primename, jog švęsti buvo ir dar viena proga – šiemet Maironio muziejus mini savo veiklos 80-metį! Todėl nenustebkite išvydę tortą su šiuo solidžiu skaičiumi mūsų nuotraukų galerijoje – po ją ir kviečiame pasidairyti, taip pat laukiame Jūsų muziejuje. Įsitikinkite patys, kad Maironio butas tikrai vertas pagyrų ir susižavėjimo šūksnių!

Parengė ekskursijų vadovė Kristina Urnaitė,
Zenono Baltrušio nuotraukos

Visa galerija
Atgal