Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
25
sausio
2021

LYGIADIENIO GIESMĖ 2016

Juozinių ir Pempės dieną Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos nariai rinkosi į S. Nėries memorialinį muziejų, kuriame vyko tradicinis respublikinis vieno eilėraščio konkursas – „Lygiadienio giesmė 2016“. Susirinko daugybė kūrėjų ir jų kūrybos gerbėjų iš visos Lietuvos, muziejaus salė buvo pilnut pilnutėlė. Šventę pradėjo pernai metų laureate tapusi Vida Gustaitytė-Bubnienė, perskaičiusi jautrų eilėraštį apie pavasarį. Uždegusi žvakę tarsi pranešė visiems, jog konkursas prasidėjo. Šios sąjungos pirmininkas Vladas Buragas, pasveikino susirinkusiuosius jau į 20-ąją jubiliejinę šventę, priminė istoriją ir kad viskas prasidėjo Kybartuose. Todėl renginyje dalyvavo Pasaulio kybartiečių draugijos moterų vokalinis ansamblis „Senjoros“. Ryškios, pavasarinės, raudonos kaip aguonos jų suknelės plazdeno, kai moterys dainavo pagal S. Nėries ir kitų poetų žodžius.
Visų dėmesį prikaustė ir pralinksmino kunigo Juozo Čičirkos humoristinis kūrinėlis apie kovo 8-ąją. Vladas Zagorskis ir Danutė Vaskelaitė apdainavo praeitį, mūšius, mūsų istoriją. Dalia Milukaitė-Buragienė skaitė apie gimtinę. Eilėraščio akrostichą skyrė V. ir R. Zagorskiams. Dauguma konkurso dalyvių savo eiles skyrė lygiadieniui, skaitė apie gamtą, žiedus, paukščius ir bundančią pavasarinę gamtą. Taip pat dalyviams buvo nesvetima meilės tematika:

„Atvirai...“ 

Tavo žvilgsnis –
Kaip žaibas
Gylumoje nakties.
Ilgus amžius viešės...
Jis nesiekė naudos,
Nei karolių brangių,
Tau pagailo manęs –
Vienam einant keliu.
Tavo švelni ranka
Ašarėlę nubrauks.
Pasodinta gėlė
Vėl žydės,
Vėl pavasario lauks...
Pasilik žiburėliu
Mano pilkam kely.
Jeigu myli širdim,
Žinau, – viską gali...
                                 Aleksandras Puidokas
 
Visų išklausius, išrinkti ir apdovanoti geriausi šių metų kūrėjai. Laureate tapo D. Milukaitė-Buragienė. Diplomai įteikti R. Adomaitytei iš Kauno, J. Kulniui iš Šiaulių, V. Zagorskiui iš Klaipėdos. Šventė baigėsi knygelių dovanojimu vieni kitiems ir šiltais sveikinimais Juozams.

Parengė straipsnį ir fotografavo muziejininkė Asta Zenkevičienė

Visa galerija
Atgal