Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
26
sausio
2021

KŪRĖJŲ KONKURSO LAUREATŲ APDOVANOJIMAI

Gegužės 21 dieną Maironio lietuvių literatūros muziejuje įvyko Respublikinio moksleivių kūrybos konkurso aptarimas ir laureatų apdovanojimas. Šiais metais sulaukėme gausaus jaunųjų kūrėjų darbų pluošto iš įvairių Lietuvos miestų ir miestelių: Jonavos, Trakų, Kretingos, Šilutės, Kauno, Panevėžio Palangos ir kitų. Darbus skaitė ir vertino prozininkė Nijolė Raižytė ir poetai Edmundas Janušaitis bei Alfas Pakėnas. Kompetentingoji komsija laureatais išrinko 16 geriausių darbų. Nugalėtojų sąrašą galite rasti čia.
Konkurso aptarime komisijos nariai jauniesiems kūrėjams nepagailėjo ir pagyrų, ir kritikos. Pasak prozininkės Nijolės Raižytės, šiais metais išsiskiriančių kūrinių nebuvo, tačiau buvo daug lygiaverčių darbų. Dažnai pasitaikanti klaida – išslystama iš žanro rėmų, nes rašant vis tik tam tikras taisykles žinoti reikia.
Poetas Alfas Pakėnas visiems susirinkusiems perskaitė vienos iš laureačių – Žavinos Urbanavičiūtės darbą. Pasak poeto, Žavintos kūrinys yra vaižgantiškas, į jį įdėta daug dvasios, todėl šiai jaunajai rašytojai buvo skirtas ir specialus apdovanojimas – įteikta padėka „už jautrumą, už vaižgantišką meilę paprastam žmogui, gamtai ir viskam, kas gyva“. „Rašantis žmogus yra mąstantis žmogus, o kūriniai atspindi mūsų visuomenę, ir tai, kas mes esame“,– teigė komisijos narys ir palinkėjo visiems dalyviams neprarasti talento.
Respublikinio moksleivių kūrybos konkurso nugalėtojams įteikti diplomai ir dovanos. Laureatai renginio metu skaitė ištraukas iš savo kūrybos. Nuoširdžiai juos sveikiname!

Parengė ekskursijų vadovė Sandra Butkutė

Visa galerija
Atgal