Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

KO ŠIRDIS TAIP ILGIS...

S. Nėries memorialinis muziejus puoselėja savo tradicijas ir šv. Valentino dieną vėl kvietė visus norinčiuosius skaityti savo ar savo mėgiamo autoriaus kūrybą. Tokie renginiai – ypač puiki proga pradedantiems kūrėjams arba kaip tik tiems, kurie seniai rašo, bet savo kūrybą deda į stalčių, ištraukti savo eiles į dienos šviesą ir pristatyti auditorijai. Tačiau ne visada drąsu atverti sielą ir garsiai skaityti apie išgyventus jausmus, apie meilę...
Meilė – tai jausmas, kuris skatina džiaugtis kasdienybe ir įprastus dalykus paversti stebuklais. Skaityti meilės lyriką – tai tarsi susitapatinti su aprašomu herojumi ir išgyventi aprašomą jausmą, pajausti kartu su juo skausmą ar malonumą. O kokie jausmai ir kokios mintys aplanko rašančius apie tauriausią jausmą – meilę?
Poetė Zenė Sadauskaitė prisipažino, kad ji skubanti užrašyti jai atėjusias mintis, kad tik nė vienas žodis nepradingtų, nes eilėraštis, jos manymu, atklysta nuo Dievo ir tai yra nevaldomas procesas. Ji taip pat pasakojo, kad šiuo metu išgyvena euforiją, nes ją aplankė tikra meilė ir šis jausmas poetei suteikia ne tik gerą nuotaiką ar sparnus, bet ir kūrybines idėjas, kurias skuba realizuoti. Z. Sadauskaitė pasidžiaugė, kad neseniai išleido kūrinius vaikams, pagal kuriuos bus pastatytas miuziklas ir tuoj pasirodys dar viena knygelė. Palemonietė Irena Rudzianskienė pasakojo, kad labai myli žemę ir sodo bei daržo darbus, o juos dirbant aplanko kūrybinės mintys, kurias belieka išrikiuoti popieriaus lape. Kūrėja skaitė eilėraštį apie Lietuvą, kurį sudarė lygiai 100 meilės žodžių. Poetė Violeta Nazarovaitė-Abramaitienė skaitė nostalgiškus meilės eilėraščius, paskirtus savo vyrui. Jos žodžiai sklandė ramiai ore, tarsi švelnaus brizo kedenamos vėliavėlės ir atrodė, kad poetės kiekvienas eilėraštis giliai išgyventas ir kad jame daugiau realybės nei kūrybos. Kūrėjas Klemensas Asipavičius pripažino meilę savo moteriai vyriškai – drąsiai ir lakoniškai. Danguolė Šilingienė skaitė šįkart ne savo, o draugės eilėraščius, skirtus mokytojui.
Poetų eiles paįvairino ir dainas apie meilę dainavo Arvydo Paulausko vadovaujamas ansamblis „Monte Pacis“. Muziejaus salė buvo pilnut pilnutėlė, nes susirinko ne tik meilės žodžių, bet ir ansambliečių dainų gerbėjai. Dainavo choras, pats vadovas, dainavo visa salė. O ypač mus, muziejininkes, nudžiugino visos salės nuoširdžiai sudainuota daina pagal Salomėjos Nėries eilėraščio „Grįšiu“ žodžius.
Baigaintis ne muziejaus renginiui, o šiltai meilės dienos šventei, dalyviai fotografavosi, muziejaus vedėja Ina Aleksaitienė dėkojo dalyviams dovanodama muziejaus išleistus bloknotus bei simbolines širdeles. Prie padėkų prisidėjo Palemono bendruomenės pirmininkė Rita Agurkienė, įteikdama tautines juosteles su išaustu žodžiu „Ačiū“.

 

Parengė S. Nėries memorialinio muziejaus muziejininkė Asta Zenkevičienė.

Visa galerija
Atgal