Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
25
sausio
2021

KNYGA Į KNYGĄ!

Tai yra gal nemadinga, gal neprotinga, bet – superekstramotografoultrasiautulinga!
 

Lengvoms snaigėms besisukant Rotušės aikštėje muziejun rinkosi spausdinto žodžio mylėtojai – gruodžio 13 d. pavakarę kvietėme visus į renginį „Knyga į knygą“. Renginys yra projekto „Dalijamės literatūra. O ką skaitai tu?“, kurį remia Lietuvos kultūros taryba, dalis.
Renginio pradžioje režisierius Gytis Padegimas pasidalijo savo mintimis apie skaitymą ir knygų svarbą. Knygos režisierių lydėjo jau nuo vaikystės, jis nusistebėjo, kad dabar žmonės leidžia sau knygas tiesiog išmesti; juk išmesti knygą – tas pats, kas išmesti šeimos narį.  Dažnai pavargęs nuo dienos darbų režisierius pasiima kuo storesnę knygą ir pasineria į jos pasaulį – susitapatinus su knygos veikėjais, jų bėdomis, atrodo, tampa lengviau išspręsti savąsias. Antrą kartą tos pačios knygos G. Padegimas neskaito, nes tam nėra laiko, todėl su renginio svečiais pasidalijo dviem savo atsineštomis knygomis. Turbūt geriausiai režisieriaus išsakytas mintis apie skaitymą apibendrina šis vienas sakinys: „Tai yra gal nemadinga, gal neprotinga, bet – superekstramotografoultrasiautulinga!“
Savo muzikine programa renginio metu mus pradžiugino VDU Kamerinis merginų choras (vad. prof. Viktoras Masevičius) – dėkojame jiems! Vėliaus savo perskaitytų, mėgstamų knygų ištraukomis dalijosi VU KHF Raudonojo kilimo teatro artistai ir renginio svečiai. Klausėmės ir lietuvių, ir užsienio autorių kūrinių, mainėmis knygomis ir diskutavome apie tokių renginių svarbą – kas dar, jei ne literatūros muziejus, turi imtis šios atsakingos misijos – populiarinti skaitymą ir grožinę literatūrą.

Parengė ekskursijų vadovė Kristina Urnaitė, 
Zenono Baltrušio nuotraukos
Visa galerija
Atgal