Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
26
sausio
2021

KARTU KURKIME LIETUVĄ

Šiais metais moksleiviai vasaros atostogų turi šiek tiek luktelti net ir birželį, nes jų dar laukia neformalios, netradicinės pamokos dažnai ne mokyklos klasėse. Todėl Salomėjos Nėries memorialiniame muziejuje ir buvo suplanuotos dvi dienos, skirtos menui ir kūrybai. Projektas „Tarp teksto ir konteksto: mūsų klasikai“ čia vyksta jau ne pirmus metus, tačiau kiekvienais metais mėgina atrasti vis kitas aktualias temas. Šiais metais, kai minime Lietuvos valstybingumo atkūrimo šimtmetį, vis norisi kalbėti apie mūsų šalį – tą, kurią sukūrė ir mums paliko praeities kartos, ir tą, mūsų šiandien kuriamą. Kūrybinėse dirbtuvėse „Drauge kuriame Lietuvą“ norėjome atsigręžti į žymius menininkus, mokslininkus, suformavusius savitas Lietuvos vizijas prieš šimtmetį, o tada paskatinti svajoti apie šalį, kurią mes paliksime ateities kartoms.
Kūrybinėse dirbtuvėse muziejuje dalyvauja piešiantys, rašantys ir muzikuojantys vyresniųjų klasių moksleiviai. Šiemet jų muziejuje susirinko didžiulis būrys iš Palemono, „Saulės“, Neveronių, Raudondvario gimnazijų, Žaliakalnio progimnazijos, Garliavos meno mokyklos, Juozo Naujalio muzikos gimnazijos. Kad būtų lengviau kurti, juos globojo, patarė ir padėjo paruošti parodas ir programas patyrę kuratoriai.
Su jaunaisiais poetais dirbo poetas Gvidas Latakas, kuris mokė eiliuoti, rinko žodžius, derino rimus, kartkartėmis skaitė patyrusių poetų eilėraščius, kurie gali užvesti ant kelio dar tik pradedančiuosius.
Muzikantų būrys šiemet kaip niekad susirinko ypač gausus, todėl ir globojančių mokytojų, kuriuos subūrė kuratorė Neonila Vrubliauskienė, buvo daug. Smuikininkė Urtė Šabūnaitė su savo auklėtiniais per porą darbo dienų spėjo sukurti naują kompoziciją ir ją surepetuoti. Mokytojai Valė Dervinienė, Ieva Mocevičienė, Rimvydas Vilkas, Agnė Daučianskaitė ir Ugnius Ciprisevičius dirbo su savo įvairiais instrumentais grojančiais moksleiviais.
Jaunieji dailininkai šiais metais piešė gėles, kurių simboliką galima labai įvairiai vertinti ir traktuoti. Spalvingi piešiniai tapo puikia dovana ir palinkėjimu sukaktį mininčiai Lietuvai. Moksleivius kuruojančios mokytojos Nelė Jurgelionienė bei Rasa Kivilienė teigė, kad net ir tokia svarbia proga norisi kuo mažiau patoso ir daugiau nuoširdumo, todėl vaikai galėjo tiesiog džiaugtis kūrybiniu procesu.
Kai muzikantai baigė repetuoti paskutinius taktus, dailininkai piešti gėlėtus piešinius, o rašytojai dvi dienas brandintų eilėraščių eilutes užrašė ant popieriaus lapų, atėjo laikas savo kūrybą pristatyti vienas kitam ir atvykusiems artimiesiems, draugams. Vidurdienio saulės nušviestame sode nusidriekė didžiulė iškabintų piešinių ekspozicija, kurią pristatė ir komentavo jaunieji dailininkai. O tada paeiliui skambėjo moksleivių parašyti eilėraščiai ir muzikiniai kūriniai. Šiais metais girdėjome daugybę instrumentų – gitaromis, smuikais, saksofonu, kanklėmis, fleita, akordeonu atliekamus kūrinius. Ypatingas šventinis šurmulys įkvėpė ne tik mokinius, bet ir mokytojus, kurie koncertui taip pat parengė keletą melodijų.    
Renginio pabaigoje skambėjo aplodismentai, jauniesiems kūrėjams buvo įteiktos padėkos ir dovanėlės – Maironio lietuvių literatūros muziejaus išleistos knygos – ir visi ruošėsi skirstytis tikėdamiesi vėl susitikti kitais metais.
O dabar muziejuje jau veikia surengta kūrybinių dirbtuvių dalyvių darbų paroda, kuria grožėtis lankytojai galės iki rugpjūčio 1 dienos.   
 

Parengė muziejininkė Audronė Meškauskaitė

 

Visa galerija
Atgal