Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
25
sausio
2021

KAIMYNŲ ŠVENTĖS ATGARSIAI

Šiemet birželio 17 d. Maironio lietuvių literatūros muziejuje įvyko tradicinis ir jubiliejinis – 10-asis – Europos kaimynų dienai skirtas renginys „Rotušės aikštės kaimynų šventė“. Nors renginio pradžioje buvo apgailestauta, kad šio renginio idėja šiek tiek priblėso ir galbūt reiktų tradicijos nebetęsti, salei sušurmuliavus, suprasta, kad ši tradicija ne tik įdomi, bet ir reikalinga, skatinanti bendruomeniškumą, kultūrinius, socialinius ryšius, galų gale, kurianti draugiškesnę aplinką.
Šventės metu kaimynus pasitiko ir sveikinimo žodį tarė rašytoja, muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė, lyg ką tik gimusį kūdikį pristačiusi savo naujausią poezijos knygą „Verčiau (ne)užmiršti“. Simbolinis knygos pavadinimas savyje slepia daugybę persipinančių temų ir poteksčių, aliuzijų į praeitį, vaikystę, neleidžia užmiršti svarbių įvykių. Šias temas puikiai perteikė aktorė Daiva Škelevaitė kartu su pianiste Ina Vaičiene parengusios muzikinę, poetinę programą iš naujausios autorės knygos.
Buvo juokauta, kad kaimynas kaimynui pristato, ką moka geriausiai, tą, kuo gyvena, tad šventės metu Maironio namų svečiams teks kęsti literatūrą. Susirinkę kaimynai, svečiai kentėjo ne tik poezijos subtilybes, tačiau ir prozos atvirumą. Skaitovė, lituanistė Vida Mickuvienė skaitė fragmentą apie Žemaitę iš A. Ruseckaitės knygos „Sidabro sodai“ (2004 m.). Šiemet, minint Žemaitės 170-ąsias gimimo metines, šią rašytoją buvo malonu prisiminti visiems susirinkusiems.
Renginio pabaigoje namų šeimininkė pasiteiravo kaimynų apie jų bėdas ir džiaugsmus, nuveiktus darbus ir ateities planus. Savo mintimis ir linkėjimais dalijosi Kauno regiono Aplinkos apsaugos departamento atstovė, Lietuvos sporto muziejaus delegacija kartu su direktoriumi Pranu Majausku, Keramikos muziejaus darbuotojos, „XXI amžiaus“ leidinio bendradarbiai ir jaunoji muziejaus draugė, Jėzuitų gimnazijos mokinė Gustė Vincevičiūtė, dalyvaujanti visuose muziejaus renginiuose, akcijose ir konkursuose.
Po oficialiosios dalies renginio svečiai prie puodelio kavos pasišnekučiavo, nusifotografavo sode ir nenoromis skirstėsi namo.


Daugiau nuotraukų žiūrėkite skiltyje „Fotoreportažai“ >>

Parengė ekskursijų vadovė Kristina Dambrauskaitė

Visa galerija
Atgal