Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
21
sausio
2021

KĄ DAIKTAI PASAKOJA APIE MAIRONĮ?

Maironio lietuvių literatūros muziejuje pristatyta nauja edukacinė programa „Ką daiktai pasakoja apie Maironį?“, skirta jaunesniųjų klasių mokiniams. Muziejininkų ir lituanistų bendradarbiavimas, mokyklinės programos ir moksleivio poreikiai paskatino muziejininkes sukurti naują edukacinę programą, kurią jau galima užsisakyti.
Išbandyti naujos edukacinės programos spalio 16 d. ir 23 d. atvyko Kauno senamiesčio progimnazijos septintokai, lydimi mokytojų Daivos Martyncevienės ir Jolantos Petravičienės. Mokiniai dalyvavo skirtingose interaktyviose veiklose – dirbo individualiai ir grupėse, daugiau sužinojo apie Maironio asmenybę, žaidė žaidimus, klausėsi klasikinės muzikos bei Maironio mėgtų paukščių balsų, vaidindami interpretavo patriotinius, romantinius poeto kūrinius: „Jūratę ir Kastytį“, „Oi neverk, matušėle!“ ir „Milžinų kapus“. Programos pabaigoje muziejuje įgytos žinios ir nauja patirtis atsispindėjo mokinių refleksijoje.
Edukacinę programą sudaro dvi dalys: pirmojoje ekskursijų vadovė aprodo muziejų, pristato veikiančias parodas ir ekspozicijas, papasakoja eksponatų istoriją, atskleidžia jų svarbą, antrojoje – dalyviai pasiskirsto į tris grupes. Kiekviena grupė gauna paslaptingas dėžes, kuriose glūdi neįprasti šiandienos ir praeityje naudoti daiktai. Kiekvienoje dėžėje daiktai skirtingi, tačiau kiekis vienodas. Juos galima užuosti, paragauti, paklausyti. Savarankiškai lankydami ekspozicijas, gilindamiesi į eksponatus, dalyviai stengiasi suprasti, kaip šie daiktai susiję su Maironiu, ką jie mena? Išsiaiškinus visų daiktų reikšmę, vyksta aptarimas, keliamos įvairios daiktų, susijusių su Maironiu, interpretacijos.
Edukacinė programa, trunkanti iki 1,5 val., leidžia įdomiai ir aktyviai aplankyti muziejų, gilinti žinias, pateikia platesnį istorinį, kultūrinį, literatūrinį kontekstą!

Parengė ekskursijų vadovė Kristina Dambrauskaitė

Visa galerija
Atgal