Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
07
kovo
2021

„JUDAS ISKARIJOTAS“

Didysis Ketvirtadienis mena mums dviejų tūkstantmečių senumo istoriją, kurios priežastys ir aplinkybės iki šiol diskutuotinos, paskendusios literatūros, teatro, kino, filosofijos, mokslo variacijose. Šįkart kalbame apie teatrą ir apie Judo istoriją. Apie Aleksandro Rubinovo monospektaklį „Judas Iskarijotas“. Maironio lietuvių literatūros muziejaus svečiams labai pasisekė – spektaklį sulaikius kvapą jie galėjo stebėti ypatingoje, bet mažoje ir kuklioje erdvėje – Maironio rūmų gotikiniame rūsyje. Sėdintys pirmoje eilėje panorėję galėjo čia pat ir aktorių paliesti, tačiau A. Rubinovo balsas – tai Judo, tai Tomo, Marijos ar kt. vardu – sutraukė visą ir visų dėmesį,
 
„Judas Iskarijotas“ buvo sunkiai nusakoma dovana muziejaus bendruomenei ir bičiuliams.
Po spektaklio pabaigą pažymėjusių dosnių aplodismentų, žiūrovams darkart pasisekė – aktorius čia pat palikęs Judą ir tapęs Aleksandru Rubinovu, kartu su jam akomponavusiu kompozitoriumi Giedriumi Kuprevičiumi leidosi į pokalbį su auditorija. Spektaklis suvaidintas jau daugiau nei 140 kartų, o kiekvienąkart vis tiek kitoks – pripažino abu kūrėjai, skyrę dėmesio ir apysakos „Judas Iskarijotas“ (1907) autoriui Leonidui Andrejevui, kuris ėjęs naujesniu keliu ir ieškojęs daugiau šios biblinės istorijos spalvų, psichologinės problematikos.
 
Prasmingas aktoriaus vaidmuo, įtaigi kompozitoriaus muzika, dėmesingi žiūrovai ir dar vienas – kai kam naujas, o kai kam jau nebe – žvilgsnis du tūkstančius metų atgal. Dar kartą dėkojame už šią dovaną, linkime nuoširdaus susimąstymo Šv. Velykų metu ir dalijamės spektaklio akimirkomis nuotraukų galerijoje.

 
Parengė ekskursijų vadovė Eglė Urmanavičiūtė,
nuotraukos Zenono Baltrušio

Visa galerija
Atgal