Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
22
sausio
2021

JAUNIEJI SKAITOVAI RAŠYTOJĄ PASVEIKINO EILĖMIS

Per Juozines, nors ir gavėnia, leidžiama šiek tiek nusidėti. Jeigu vardinės ar krikštynos – galima ir padainuoti... Juozinės dar vadinamos Pempės diena – mūsų senoliai tikėjo, kad jei šią dieną parskrenda pempės, tai jau greit prasidės atšilimas. Į rašyto memorialinį muziejų kovo 20-ą, tuoj po Juozinių dienos, sugužėjo Kauno Juozo Grušo meno gimnazijos trečiokai.
Ir tikrai buvo karšta, nes dramaturgo, Tėvynės laisvės šauklio namuose susirinkę trečiųjų klasių mokiniai ir jų mokytojos čia šventė projekto „Sveikinu Lietuvą“ pabaigtuves. Pedagogės Vaida Gailiuvienė, Gitana Kairienė ir Laima Špelverienė inicijavo ir su savo ugdytiniais įgyvendino Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtas įvairiausias patrauklias veiklas – ir sporto varžybas, ir dainų programą, ir lego kaladėlių statinių parodą, ir skaidrių apie Lietuvą pristatymą, ir eilėraščių apie tėviškę konkursą. Kelios atrankos jau įvyko gimnazijoje, o į mūsų muziejų padeklamuoti eilėraščių atvyko geriausi skaitovai. Renginį pradėjome iškilmingai sugiedotu valstybės himnu. Mokytoja G. Kairienė papasakojo apie trečiokų jau įgyvendintas projekto veiklas ir pakvietė jaunuosius skaitovus padeklamuoti išmoktus eilėraščius. 15 mokinių iš 3 klasių deklamavo Bernardo Brazdžionio, Justino Marcinkevičiaus, Janinos Degutytės, Violetos Palčinskaitės, Jono Strielkūno, Anzelmo Matučio ir kitų lietuvių poetų eiles. Komisija, susidedanti iš moksleivių, mokytojų ir muziejininkų, išrinko 3 geriausius: iš 3a klasės Austėją Stočkūnaitę, iš 3b – Miglę Gansauskaitę, o iš 3c - Majų Povilaitį. Kol komisijos nariai tarėsi, žiūrovai padainavo, o apdovanojus nugalėtojus, audringai juos sveikino. Eilėraščiai, dainos, gražūs kiekvieno darbeliai buvo skirti ne tik Lietuvai, bet garbiajam J. Grušui.
Po šventinės programos vaikai apžiūrėjo rašytojo namus, domėjosi literatūrine ir teatrine ekspozicijomis, grožėjosi Lietuvių dailininkų meno kūriniais, palakstė po pavasarėjantį sodą. Kaip ir dera menų gimnazijos moksleiviams – jie visuomet smalsūs, kūrybingi, žingeidūs. 
 
Parengė J. Grušo memorialinio muziejaus vedėja Nijolė Majerienė,
fotografavo Gileta Banytė

Visa galerija
Atgal