Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
sausio
2021

„JAU NIEKAS TAVĘS TAIP GILIAI NEMYLĖS“

Birželio 28 dieną, saulėtą ir šiltą, daug literatūros gerbėjų rinkosi į muziejaus sodą. Lankytojai klausėsi poezijos, dainų ir įdomių literatūros naujienų. Muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė pasakojo apie Poeto mirtį, gedulą, laidotuvių iškilmes ir muziejaus kūrimo rūpesčius. Priminė klausytojams, kad Maironis mirė 1932 m. birželio 28 dieną, o muziejus atidarytas lygiai po keturių metų – 1936 m. Pasidžiaugė restauruotu sodu ir prašnekusiu kaprizingu fontanu, kurio vardas „Gudročius“ (praminė sodo restauratoriai dėl sudėtingo vandens valdymo).
Renginyje dainavo ir giedojo Kauno Šv. apaštalų Petro ir Povilo arkikatedros bazilikos choras (choro meno vadovė Vita Liaudanskaitė-Vaitkevičienė, chormeisteris Mindaugas Šikšnius). Su choru dainavo solistas Mindaugas Zimkus. Skambėjo dainos ir giesmės Maironio ir kitų poetų žodžiais: „Lietuva brangi“ ( Maironio žodžiai, Juozo Naujalio muzika), „Lietuviais esame mes gimę“ (žodžiai J. Zauerveino, muzika S. Šimkaus), „Už Raseinių, ant Dubysos“ ( žodžiai Maironio, muzika liaudies), „Marija, Marija (žodžiai Maironio, muzika Česlovo Sasnausko) ir kitos.
Maironio poeziją ir lyriškus laiškus iš Peterburgo draugams į tėviškę talentingai skaitė ir improvizavo aktoriai Virginija Kochanskytė ir Petras Venslovas. Vakarą vedė ir atlikėjus kalbino rašytoja A. Ruseckaitė.
 Šis renginys yra projekto „Lietuvos muziejų kelias‘‘ dalis.
 

                    Parengė Senosios literatūros skyriaus vedėja Regina Mažukėlienė,
nuotraukos Zenono Baltrušio

Visa galerija
Atgal