Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
27
sausio
2021

ĮVYKO „FILOLOGŲ ŽINIŲ MŪŠIS“

Lapkričio 21 d., šeštadienį, Maironio lietuvių literatūros muziejuje įvyko netradicinis renginys – literatūrinių žinių viktorina „Filologų žinių mūšis“.
Viktorina buvo skirta aukštųjų Lietuvos mokyklų studentams, kremtantiems filologijos mokslus. Studentai net porą mėnesių galėjo burti komandas arba registruotis individualiai, semtis žinių iš enciklopedijų, žodynų, uoliai lankyti paskaitas ir seminarus.
Šįkart drąsiausi ir sumaniausi buvo kauniečiai. Laukėme dalyvių ir iš Vilniaus bei Klaipėdos universitetų, tačiau paskutinę minutę jiems kelias pasirodė per tolimas...
Trys komandos iš Vytauto Didžiojo universiteto varžėsi keturiuose etapuose, atsakinėjo į suktus ir šmaikščius muziejininkų klausimus, pvz., sužinojo, kas buvo pirmasis Lietuvos rekordų knygos autorius, koks vaikų literatūros žurnalas ėjo net 61 metus arba koks Žemaitės apsakymas išgyvena aukso amžių šiandieniniuose kino teatrų ekranuose?
Viktorina tikrai neprailgo: pakaitomis atviri klausimai keitėsi su uždarais, buvo pagyvinti vaizdo, muzikiniais bei kviestinių svečių klausimais. Renginio pabaigoje dalyviai gavo paslaptingus vokus, kuriuose rado užuominas. Jas įminti pavyko ne visiems – su Maironio rankraščiais susidorojo lengviausiai, su A. Baranausko vardo krateriu Merkurijuje teko pavargti, o štai auksinis Nobelio literatūros premijos medalis buvo neįkandamas!
Viktorinos organizatoriai nori padėkoti Orintai Znojevaitei, VDU politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto I kurso magistrantūros studentei, gyvai atlikusiai du muzikinius kūrinius, įkvėptus Salomėjos Nėries bei Justino Marcinkevičiaus eilių.
Pagalbos ranką ištiesė ir Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinių muziejininkai, pateikę savo įdomius literatūrinius klausimus.
Protų kovas įaudrino ir du svečių vaizdo klausimai. Rašytoja, muziejininkė Nijolė Raižytė pateikė klausimą apie Vincą Kudirką ir „Tautišką giesmę“, į kurį atsakiusi dalyvė pelnė specialųjį rašytojos prizą. Muziejininkė Jurgita Davidavičiūtė, neseniai parengusi Mariui Katiliškiui skirtą parodą, uždavė klausimą apie FTB ir šio rašytojo akistatą.
Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad dalyviai surinko panašų taškų skaičių, savo žiniomis vieni nuo kitų nedaug atsiliko.
„Filologų žinių mūšį“ laimėjo ir daugiausiai taškų surinko Agnė Cesiulienė, VDU literatūros ir spaudos II kurso magistrantė. Sveikiname ir linkime jai sėkmės draugaujant su knyga, nepamiršti žavaus literatūros pasaulio!

Parengė ekskursijų vadovė Kristina Dambrauskaitė

Visa galerija
Atgal