Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
27
sausio
2021

„ISTORIJA, VERTA... KNYGOS!“ APDOVANOJIMAI

Istorija, verta knygos prasidėjo dar ankstyvą pavasarį, kai gurkšnojant kvapnų kavos puodelį kartu su kolegėmis per pietų pertrauką užgimė mintis – muziejui reikia kūrybos konkurso! Žodis po žodžio išsirutuliojo idėja, kurią jums pristatėme kaip kūrybos konkursą „Istorija, verta... knygos!“. Dalyvių darbai plaukė net ir pasibaigus duotam terminui, susikaupė nemenkas novelių, eilėraščių ir net romanų ištraukų šūsnis ant mūsų stalo. Labai dėkojame komisijai, kuri padėjo su šia šūsnimi susitvarkyti, atrinkti kūrybos perliukus, pastebėti bedygstančius talentus ir įvardyti pačius geriausius! Vakar vykusiame renginyje apdovanojome tris laureatus, komisija paskyrė ir 4 specialius, skatinamuosius diplomus, tiems, kurių kūryba pasirodė itin pagauli. Komisijos nariai glaudžiai su literatūriniu ir kūrybos pasauliu susiję žmonės: Lietuvos rašytojų sąjungos narė, rašytoja, muziejininkė Nijolė Raižytė, VU KHF doktorantė, literatūrologė Lina Buividavičiūtė, poetas Paulius Norvila. Jie visi sutartinai pasidžiaugė, kad teko garbė (ach – jiems? Mums irgi!) dalyvauti šio konkurso komisijoje ir skaityti be galo įdomius, spalvingus ir išraiškingus konkursantų darbus.
Įdomumo dėlei reiktų paminėti, kad jauniausias konkurso dalyvis dar tik antrokas, o pats vyriausias – jau perkopęs aštuntą dešimtį. Į renginį susirinko, deja, ne visi dalyviai – bet tai suprantama, juk darbų sulaukėme ne tik iš Kauno, bet ir iš Vilniaus, Klaipėdos, Rokiškio, Utenos, Plungės... Šlovės minutės suspindo atvykusiems laureatams ir apdovanotiems specialiomis padėkomis, mat juos kvietėme paskaityti savo konkursinių darbų ištraukas. Deja, tokių buvo tik trys: savo kūrybą skaitė kauniečiai Jurgis Kubilius, Ramūnas Čičelis ir Vilius Kudirka. Komisija negailėjo pagyrų jiems ne tik kaip kūrėjams, bet ir kaip skaitovams. Atsisveikinome įteikdami atminimo dovanėles, salėje sklandė kalbos, kad tokių kūrybos konkursų reiktų daugiau – tikimės, kad pavyks tai įgyvendinti!

 


Tiems, kas renginyje dalyvauti negalėjo, dalijamės komisijos verdiktu, kviečiame pasižvalgyti po nuotraukų galeriją ir dar kartą dėkojame už drąsą parodyti savo kūrybą, už meilę gimtajai kalbai ir rašytiniam žodžiui!
LAUREATAI:
Greta Pilibavičiūtė (romano „Neprabudęs kraujas“ fragmentas)
Benas Tarkeris (apsakymas „Smuikininkas“)
Jurgis Kubilius (novelė „... ir atnaujink Žemės veidą“)
 
Skatinamieji komisijos diplomai:
Justinai Sereikaitei – už neblogą pasakojimo punktyrą (apsakymas „Moteris ir marškiniai“)
Ievai Puzelevičiūtei – už ironiją ir gyvą pasakojimą (apsakymas „Eprasono dvaras“)
Anai Bradai – už „žemaitiško“ pasakojimo atgimimą (du apsakymai: „Žvakė“, „Benkartas“ ir eilėraštis „Sidabrinis kalnas – vestuvių vežimas“)
Ramūnui Čičeliui – už intertekstų žaismes (novelė „Rusiška ruletė“)
 
Specialios padėkos jauniausiems konkurso dalyviams už pirmuosius kūrybinius bandymus:
Andritai Kalasiūnaitei („Netikėta staigmena“)
Beatričei Šutaitei („Karžygio žūtis“)
Viliui Kudirkai („Dvi istorijos: berniuko Exmonto nuotykiai“)
Nojui Matuliui („Auksinė pupa“)


Parengė ekskursijų vadovė Kristina Urnaitė,
nuotraukos Zenono Baltrušio

Visa galerija
Atgal