Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
sausio
2021

INTERAKTYVUS SUSITIKIMAS SU 9 KNYGŲ AUTORE

2018 m. spalio 18 d. sausakimšame Vaikų literatūros muziejuje vyko susitikimas su žaviąja rašytoja, jau net devynių knygų autore Jurga Šalaševičiūte, labiau žinoma kūrybiniu pseudonimu – Rebeka Una.
Žiūrovai – Kauno Šv. Kazimiero progimnazijos ir B. Brazdžionio mokyklos-daugiafunkcio centro ketvirtokai nenuobodžiavo, nes visas susitikimas buvo labai linksmas, įtraukiantis vaikus į trumpas knygos „Labas, aš Tadas“ abiejų dalių inscenizacijas, skatinantis mąstyti, kaip pasielgti įvairiose gyvenimo situacijose, ir labai nepastebimai didaktiškas. Tai nebuvo susitikimas, kai muziejininkės turi pristatyti rašytoją, užduoti jai ar jam klausimus, pešti atsakymus – pati autorė buvo aktyvi susitikimo vedėja, jai talkino gerokai mamą praaugęs paauglys sūnus Pijus ir dar vienas komandos narys Gediminas. Jie atsivežė visokiausių rekvizitų, reikalingų įvairioms knygų scenoms iliustruoti – tai plakatai „PRIEŠAI“, „KARAS“, „SUSITAIKYMAS“ (be žodžių sufleruojantis knygos istorijų esmę ir prasmę), magnetinė lenta, ant kurios galima įsimenamai parašyti žmonijos ir dinozaurų egzistavimo žemėje laiką, žaismingai nupiešti patį dinozaurą (jais labai domisi knygos veikėjas Tadas), lėlės vežimėlis, siūta lėlė Pelytė, kurią glaudė prie savęs parašytą istoriją improvizuojanti žiūrovė.
Rašytoja kvietė ir kvietė į sceną žiūrovų atstovus, kad jie patys suvaidintų jos knygų veikėjus. Scenoje buvo kartojami „magiški“ triukai su „kiauru“ stiklainiu ir kaštonais, su pieštuku, pralendančiu ir taip pravalančiu nosį ir ausį, atliekami vieno herojaus mamos daromi rytinės mankštos pratimai – atsispaudimai – ant krumplių, ant vienos rankos, su iškelta koja ir dar tokie, kuriuos aprašant ir žodžių surasti sunkoka, kad skaitytojai juos suprastų (ir patys pamėgintų atkartoti...).
Buvo smagu žiūrėti, kaip pristatyti knygas mamai padeda sūnus, tapęs vienos jos knygos veikėjo prototipu („Pijus ir Nikolas“). Tikra mamos kopija – plastiškas, teatrališkas, jis ne tik įsijautęs vaidino mamos aprašytus charakterius, bet ir surepavo Lietuvos istoriją.
Renginys užsitęsė nė kiek neprailgęs, žiūrovai tikrai nežiovavo. Pabaigoje visi buvome kelis sykius apjuosti balta juosta, jos ilgiu parodant dinozaurų ir žmonijos gyvavimo amžiaus žemėje skirtumą. Ir tradiciškai nusitiesė eilės prie autografų – pradžioje tiesiog markeriu ant vaikų rankų, vėliau – ant įsigytų knygų.
Spalio 25 d. 11 valandą kviečiame vyresniųjų klasių mokinius į dar vieną susitikimą su Rebeka Una – rašytoja, kuri jau su pirmąja išleista savo knyga „Atjunk“ tapo 2014 metų literatūros jaunimui konkurso nugalėtoja ir P. Mašioto premijos laureate. Bus galima įdomiai padiskutuoti (ir pafantazuoti), kokia ateitis mūsų laukia, užduoti klausimų, įsigyti autorės knygų su autografais, tuo pačiu aplankyti mūsų muziejų.

Parengė muziejininkė Vilma Petrikienė,
Zenono Baltrušio nuotraukos

Visa galerija
Atgal