Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
sausio
2021

GYVENO KARTĄ LĖLĖ...

2017 m. spalio 19 dieną Vaikų literatūros muziejuje vyko seminaras KIEKVIENA LĖLĖ – TAI PASAKA. Buvo kviečiami tėveliai, močiutės, globėjai kartu su vaikais į edukacinį užsiėmimą, kurio metu kiekvienas sukurtų savo lėlę.
Programą parengė ir vedė Salomėja Burneikaitė – režisierė, teatrologė-lėlininkė, dramos pedagogė, Lietuvos meno terapijos asociacijos narė, jau ne pirmą dešimtmetį vedanti įvairius seminarus, rašanti straipsnius, dalyvaujanti konferencijose, meno terapijos kūrybinėse dirbtuvėse Lietuvoje bei užsienyje.
Dalyviai, kurių dauguma buvo bibliotekininkės, kelios mamos su vaikais, močiutės, susėdę prie stalų iš savo atsineštų medžiagų, skiaučių, sagų, siūlų, virvučių per dvi valandas sukūrė (o tiksliau – suraišiojo) po mielą autentišką, pačią tobuliausią (kaip sakė lektorė) lėlytę, kuri gali atgyti pasakoje.
Toks seminaras – tikras meno terapijos seansas, gaivinantis emocinę atmintį, sukeliantis vaikystės prisiminimus, priverčiantis atitrūkti, pamiršti bet kokias neigiamas emocijas. Kiekvienas kūrėjas įsijautęs kuria lėlę lyg savo antrąjį aš, o tai, kad kiekvienoje jų įdedama maža širdelė (šiuo atveju tai buvo lektorės padovanotas mažas įvyniotas į šiugždantį popierėlį saldainiukas) sušildė ir vaikų, ir suaugusių širdis, visų akys nušvito, lūpose atsirado neblėstanti – vidinė – šypsena.
Pasakos ir lėlės – neatsiejamas vaikystės atributas, o kiekviename žmoguje, net ir suaugusiame, gyvena vidinis vaikas, kuris mėgsta ir labai nori žaisti. Tokius mini seminarus galėtų „vesti“ kiekviena šeima savo namuose, o su „gimusiomis“ lėlytėmis – sekti vis po naują pasaką savo mažos bendruomenės ratelyje. Taip patirti naujų, gilių jausmų ir iš naujo atrasti ryšį su vaiku bei vienas su kitu.
Pasakų namo muziejininkės ir sau „susirišo“ po lėlytę, išmoko dar vieną būdą, kaip galima smagiai leisti laiką drauge su tėvais ir vaikais, tad greitu metu muziejuje atsiras panaši edukacinė programa.

 

Parengė ir fotografavo Vaikų literatūros muziejaus muziejininkė Vilma Petrikienė

Visa galerija
Atgal