Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
26
sausio
2021

GRAŽIAUSI ŽODŽIAI MAMAI

Balandžio 28 d. vidurdienį į Salomėjos Nėries memorialinį muziejų vėl rinkosi Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos nariai. Artėjant Motinos dienai jie nusprendė surengti šiai progai skirtą susitikimą, kuriame skambėjo ir motinoms skirtos eilės.
Nepriklausomųjų rašytojų sąjunga nuolat atsinauja, todėl ir šį kartą renginys prasidėjo naujų narių priėmimo ceremonija. Jiems buvo įteikti pažymėjimai, palydėti šiltais plojimais, kurie patvirtina, kad čia visi geranoriškai laukiami.
O tuomet atėjo laikas pavartyti neseniai pasirodžiusią Vytauto Šiaudyčio knygą „Darbais paženklintas gyvenimas“, skirtą jo mamos Adelės Liesytės-Šiaudytienės mirties metinėms. Šalia eilių, skirtų abiems tėvams, knygoje daugiausia dėmesio skirta prisiminimams. Neskubant papasakota ir gausiomis nuotraukomis iliustruota visa šeimos istorija, siekiant atskleisti jų atidą savo krašto gerovei skirtiems darbams ir džaugsmą puoselėjant šeimos santykius, tradicijas.
Nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narė Danutė Katkauskaitė-Ruseckaja neseniai išleido poezijos knygą „Suvirpus keždesiams nakties...“. Ji taip pat buvo pristatyta susirinkusiems rengino dalyviams. Eiles iš šios knygos skaitė poetė ir jos bendraminčiai.
Vėliau jau savo poezija dalijosi daugybė iš visos Lietuvos suvažiavusių poetų. Šalia švelniausių ir jau gana ilgesingų, liūdesiu paženklintų žodžių išėjusioms motinoms, skambėjo ir džiaugsmingi, skirti knygas pristačiusiems poetams. Motinos dienai skirti eilėraščiai netrukus suguls į bendrą leidinį.
Popietėje skambėjo daug muzikos, nes daugybė poetų eilėraščių jau yra virtę dainomis. Jas dainuoti padėjo gitara akompanuojantis Edvardas Žižys, kuris vėliau ir pats atliko keletą dainų. Lyriškais akordais poeziją lydėjo ir kompozitoriaus Leono Niauronio atliekama muzika. Taip pat Algimanto Šerono akordeono garsai. Jis savo repertuare turi ir Salomėjai Nėriai skirtą dainą, kuri parašyta pagal Birutės Sarapinavičienės tekstą.
 

S. Nėries memorialinio muziejaus informacija

Visa galerija
Atgal