Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
24
sausio
2021

BALTŲ POETŲ SKAITYMAI

Saulėtą popietę tarptautinio Poezijos pavasario dalyviai ir organizatoriai, pasimėgavę Kauno marių vaizdais ir vėju, laivu atplaukė iki legendinio Lakštingalų slėnio Palemone. Žaliuojančiu ir žydinčiu takeliu atkeliavo į Salomėjos Nėries memorialinį muziejų. Čia visus pasitiko tradicinis aukuras ­– pirmojo Poezijos pavasario degantis fakelas su šventės simboliu – čiulbančiu paukšteliu.
Išsisklaidę po muziejaus kiemą ir sodą, bendravo grupelėmis svečiai iš Latvijos, Klaipėdos, Vilniaus ir Kauno. Norintys apžiūrėjo Salomėjos Nėries ir Bernardo Bučo namus, pasiklausė romantinių pasakojimų apie jų gyvenimą Palemone. Vėliau Kauno rašytojų sąjungos pirmininkas poetas Vidmantas Kiaušas-Elmiškis ir poetė Erika Drungytė sukvietė visus susėsti ratu aplink žydinčias kiemo gėles ir susikaupti prieš eilių skaitymą.
Savo kūrybą pristatė latviai poetai – Amanda Aizpuriete, Inese Zandere, Janis Rokpelnis, Eduards Aivars, Uldis Berzinš, Liana Langa, Arvis Vigls; klaipėdiečiai – Dainius Sobeckis, Danielius Milašauskas. Vilniečiai ne tik skaitė savo eiles, bet ir latvių eilių vertimus – Antanas A. Jonynas, Arvydas Valionis, Birutė Jonuškaitė, Janina Riškutė, Palmyra Mikėnaitė, Benas Januševičius, Kęstutis Nastopka. Kauniečius atstovavo – Petras Venclovas, Petras Palilionis, Gvidas Latakas, Aldona Ruseckaitė, Lina Navickaitė, Jurgis Gimberis, Enrika Striogaitė, Gintaras Patackas. Gitara grojo atlikėjas Alvydas Jegelevičius. Klausėmės ir kartu tyliai niuniavome puikiai visiems žinomas dainas lietuvių poetų tekstais...
Prieš skaitant latviams, klausėmės jų eilėraščių vertimų, tad beliko tik mėgautis kaimyninės kalbos skambesiu. Buvo paminėtas latvių poeto Uldžio Berzinš jubiliejus. Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė, rašytoja Aldona Ruseckaitė apvainikavo jubiliatą ąžuolų pyne. O šis perskaitė eilėraštį apie senatvę, kurį parašęs dar jaunystėje.
Popietė baigėsi su latvių kūryba, užbūrusia ir pakvietusia į kitus poetinius skaitymus kitose romantiškose erdvėse...
Poezijos pavasario paukštė apsilankė Palemone, sugiedojo savo giesmę pradžiugindama bei žadėdama romantišką vasarą ir išskrido palikdama mus iki kitų metų... O kūrėjai išplaukė tuo pačiu laivu tolyn per Kauno marias...

Parengė muziejininkė Asta Vileniškytė

Visa galerija
Atgal