Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
25
sausio
2021

ADVENTO KALENDORIUS

Advento kalendorius:
laikas – šeimai – kiekvienam pagal laukimo poreikį, pagal  sielos talpą... 


Gruodžio 3 d.
„Baltoje Advento tyloje“

„Laukiame artėjančio gyvybės proveržio... Adventas ypatingas laikas, skirtas susivokti, apsidairyti ir neskubant apmąstyti, ar šiais metais daugiau ėmėme ar davėme, džiaugėmės ar liūdėjome, ar užteko laiko sau, ar ūgtelėjome, ar kitus mylėjome labiau nei save?... Turime pasiruošti Kalėdų džiaugsmui, išlaukti tyloje, maldoje, susikaupus, kad, kai ateis laikas, galėtume ištrykšti tuo Kalėdų džiugesiu. O kad tas pabuvimas su savimi ką nors prišauktų, būtų kupinas gyvenimo spalvų ir kvapų, kad iš naujo patikėtume gerumu, pamėginkime išreikšti meilę per jausmus, žodį, prisilietimą.“ Tai tik kelios mintys iš literatūrinės-muzikinės kompozicijos „Baltoje Advento tyloje“, kurią pristatė lituanistė Violeta Bakutienė. Tai programa, skirta apmąstyti Advento laiką, pasiklausyti prasmingų minčių, vaikų giedamų giesmių. Programos autorė pakvietė renginio dalyvius, vyresniųjų klasių moksleivius, pažvelgti į savo laiką ir kasdienybę kitu žvilgsniu, suteikti išgyvenamoms akimirkoms subtilesnę prasmę ir turinį... Juolab, kad buvo dalijamasi emocijomis, įžvalgomis bei įspūdžiais iš ypatingos kelionės į Lurdą, Santjago de Kompostela ir Fatimą, kurie turėtų padėti jaunam žmogui neapkursti nuo šventinio šurmulio, naujai pajusti sužibusios Kalėdų žvaigždės šviesą.
 
Gruodžio 4 d.
Parodos „Kalėdos, Kalėdos...“ atidarymas

Atidaryta pradinių klasių mokinių šeimų sukurtų atvirukų su tekstais paroda. „Kalėdos, Kalėdos…“ Tai edukacinė programa, kurią jau kelerius metus muziejus rengia kartu su Kauno pradinių klasių mokytojų „Vaikas – mokykla – šeima“ sąveikos tobulinimo iniciatyvine grupe bei Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos pedagogais.
Kauno pradinių klasių mokiniai ir jų šeimų nariai kalėdinių atvirukų parodai-konkursui pristatė per 100 atvirukų, sienas papuošė plakatėliai su lietuvių poetų Kalėdoms skirtais tekstais. Parodą parengė muziejininkė Danutė Žilionienė ir iniciatyvinės grupės koordinatorės, Gedimino sporto ir sveikatinimo vidurinės mokyklos mokytojos Virginija Ručienė ir Loreta Bankauskienė. Konkurso tikslas – skatinti domėjimąsi daile, lietuvių liaudies senaisiais ir šiuolaikiniais puošybos elementais, puoselėti švenčių tradicijas, sudaryti galimybę šeimoms pajusti bendravimo kūrybinėje erdvėje džiaugsmą. Edukacinės programos dalyviai ir jos lankytojai kviečiami susipažinti su gražiausioms metų šventėms skirtais atvirukais ir poezijos posmais, išrinkti labiausiai patikusį atviruką, nes konkurso nugalėtojus šiais metais renka žiūrovai.
 
Gruodžio 5 d.
Kalėdų popietė vokiečių kultūros gerbėjams ir „Deutscher Club“ nariams

Vokiškų diskusijų klubo narės – Kauno apskrities viešosios bibliotekos  Vokiškų leidinių ir Šveicariškų leidinių bibliotekų darbuotojos Birutė Ališauskaitė ir Vida Korn gausiai susirinkusius kolegas pakvietė dalintis Adventui ir Kalėdoms skirtais vokiečių poetų eilėraščiais, giesmėmis, artėjančių didžiųjų švenčių nuotaikomis. Visi pasisakiusieji kalbėjo vokiškai.
Klarnetininkas Audrius Barniškis atliko vokiečių kompozitorių kūrinių programą.
 
Gruodžio 17 d.
Popietė „Kalėdų dvasia“

Atvirukų konkurso „Kalėdos, Kalėdos…“  dalyvių apdovanojimo šventė, kurioje dalyvavo atvirukų autoriai, mokytojai. Visiems dalyviams įteiktos organizatorių padėkos, apdovanoti daugiausia žiūrovų simpatijų pelnę konkurso nugalėtojai. Artėjančių švenčių džiaugsmą sustiprino Kauno vaikų ir moksleivių laisvalaikio rūmų teatro studijos „Teatrapilis“ dalyvių kalėdinis spektaklis „Kalėdų dvasia“ (studijos vadovės Aušra Jankauskaitė ir Regina Ginelevičienė) bei muziejininkių paruošti atvirukai-pasveikinimai su lietuvių poetų tekstais. Maloniai stebino, kaip noriai žmonės ėmė atvirukus su parodoje skaitytais vaikiškais M. Vainilaičio, R. Skučaitės, D. Lipčiūtės-Augienės, Z. Gaižauskaitės eilėraščiais, džiaugėsi, kad prie šventinio stalo galės paskaityti Kalėdoms skirtų D. Teišerskytės eilėraščių iš ką tik išleistos knygos „Atskrisk Kalėdoms, Angele baltasai“.  
 
Gruodžio 19 d.
Poezijos ir muzikos popietė „Koks pasaulis trapus“

Advento renginių pabaigtuves įprasmino švietimo specialistės, pedagogės, literatės, autorinės dainos atlikėjos Veros Vasiljevos kūrybos popietė „Koks pasaulis trapus“. Programos rengėja pakvietė dar kartą pabūti kartu Advento šviesoje ir rimty – su sakralinės kūrybos rinkinio „Šviesa ir Meilė ir Tiesa“ eilėmis bei širdingai atliekamomis dainomis (dainų autorė yra išleidusi kompaktinę plokštelę „Koks pasaulis trapus“). Žvelgiant į pakiliai ir romantiškai nusitekusius gausiai susirinkusius žiūrovus buvo sunku patikėti, kad tik prieš kelias valandas muziejuje šurmuliavo daugiau nei pusšimtis smalsių Kauno jaunųjų turistų centro moksleivių, besidominčių savojo miesto kultūros, istorijos, paveldo objektais.

Parengė J. Grušo memorialinio muziejaus vedėja Nijolė Majerienė ir muziejininkė Danutė Žilionienė

Visa galerija
Atgal