Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
26
sausio
2021

„100 ŽODŽIŲ LIETUVAI“ LAUREATAI

100 žodžių – daug ar mažai? Į šį klausimą bandėme gauti atsakymą paskelbę konkursą „100 žodžių Lietuvai“. Simboliška: konkurso darbų laukėme iki Lietuvos valstybės atkūrimo dienos, o visi kartu susirinkome apdovanoti geriausiųjų kitos Lietuvai svarbios datos išvakarėse.
Kovo 10-ąją muziejun sugužėjo nemažas būrys rašyto žodžio mylėtojų. Jų priešakyje – konkurso vertinimo komisija, kurią sudarė literatūrologė dr. Eglė Keturakienė, poetas, dailininkas Gvidas Latakas, poetas, knygų redaktorius ir leidėjas Viktoras Rudžianskas. Tarę sveikinimo žodį komisijos nariai pasidžiaugė konkursantų išradingumu bei nesiauru požiūriu į konkurso užduotį – be šimtažodinių laiškų, palinkėjimų, sveikinimų Lietuvai, radosi ir savirefleksijos, kūrėjo ir jo šalies santykio aptarimo, nusišypsoti privertė smagiai sueiliuoti šimtažodžiai tekstai ar, pavyzdžiui, puikią minties giją vejantis tekstas iš žodžių, kurie visi prasideda tik „l“ raide. Komisija pabrėžė, kad rinkdama laureatų darbus stengėsi ieškoti originalumo, savitumo: vieną kartą tai buvo nuoširdus autoriaus santykis su tekstu, kitą kartą – naujas žvilgsnis į mums visiems brangius ir pažįstamus dalykus: duoną, gintarą, lietuvišką trispalvę...
Tiems, kurie šią dieną negalėjo būti kartu su mumis, dalijamės penkių geriausių darbų autorių – laureatų – pavardėmis (prizai ir diplomai laukia muziejuje – susisiekite!*)
Sveikiname:
Jorę Rinkevičiūtę,
Liną Buividavičiūtę,
Algimantą Juodį,
Aušrinę Kurgonaitę,
Kristiną Koreivienę.
Komisija, vertindama darbus, nusprendė, kad atskirų diplomų verti ir dar 15-iolika autorių, kurių darbai nors ir netapo laureatiniais, tačiau išsiskyrė savo originalumu. Taigi sveikiname dar 15-iolika dalyvių, kuriems išrašyti nugalėtojų diplomai:
Nugalėtojais tapo – Dainius Dirgėla, Tadas Žvirinskis, Genovaitė Armonienė, Julius Petravičius, Sandra Biaigo, Beatričė Kumpinaitė, Ugnė Senikaitė, Emilija Gedraitienė, Emilė Varkulevičiūtė, Zina Bražinskienė, Mantė Vėželytė, Alvyra Jurkonytė-Grėbliūnienė, Adelė Daukantaitė, Lukas Svirplys, Evelina Lisauskaitė.
Įteikus padėkas bei diplomus su prizais, kvietėme konkurso dalyvius pasidalinti savo tekstais – perskaityti juos visiems susirinkusiems popietės dalyviams. Tiesa, į apdovanojimų renginį pasikuklino atvykti dalis laureatų bei nugalėtojų, taigi labai  kviečiame juos užsukti į muziejų ir atsiimti prizus bei diplomus!
Atsisveikindami išlydėjome dalyvius su pažadu – kitais metais ir vėl susitiksime kūrybos konkurso apdovanojimų renginyje, tad sakome AČIŪ ir iki kitų metų!
 
 
* Dėl diplomų ir prizų atsiėmimo kreipkitės į Ryšių su visuomene skyrių tel. nr. 8 37 206842 arba e. paštu konkursai@maironiomuziejus.lt
 

Visa galerija
Atgal