Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
25
vasario
2021

„NESEK SAU ROŽĖS PRIE KASŲ...“

Šiais metais Maironio lietuvių literatūros muziejus skelbė muzikinio videoklipo kūrimo pagal Maironio poeziją „Nesek sau rožės prie kasų...“ konkursą. Toks pavadinimas šiam konkursui pasirinktas neatsitiktinai. Mūsų poezijos dainius savo ankstyvojoje poezijoje šlovino jaunystę, drąsą, veržlumą, atsispindėjusį pavasario, gėlių simbolika. Eilėraštis „Duetas“, paties poeto pavadintas daina, ir plačiajam visuomenės ratui labiau žinomas kaip „Nesek sau rožės prie kasų...“ pavadinimu, atspindi būtent minėtus aspektus.
Ne paslaptis, kad daugelis Maironio eilių yra virtusios dainomis... Tai „Duetas“, „Trakų pilis“, „Vasaros naktys“, „Kur bėga Šešupė“ ir daugelis kitų. Konkurso dalyvius raginome pasirinkti bet kurį eilėraštį ar vieną iš minėtų dainų, sukurti jam melodiją, atlikti bei nufilmavus sumontuoti muzikinį videoklipą.
Per porą mėnesių sulaukėme septynių darbų. Aktyviausi buvo Kauno Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazijos filmų kūrimo studijos „Už kadro“ mokiniai. Dėkojame studijos vadovui Ivanui Kuzminui už nuoširdų darbą ir mokinių organizavimą.
Ateityje tikimės, kad tokia iniciatyva, iššūkis jungti klasiką, tradiciją su šiuolaikinėmis technologijomis, neužges ir tik skleisis it Maironio sodo žiedai!
Konkurso laureatai apdovanoti diplomais ir knygomis. Sveikiname:
Gustę Vincevičiūtę (13 m., Kauno jėzuitų gimnazija), Miglę Baginskaitę (16 m., Stepono Dariaus ir Stasio Girėno gimnazija)
 ir Vismantą Kavaliauską (19 m., Kauno moksleivių techninės kūrybos centras).

Konkursą laimėjusius darbus galite pamatyti čia >>

Parengė ekskursijų vadovė Kristina Dambrauskaitė

Visa galerija
Atgal