Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
20
sausio
2021

KONKURSAS „AŠ PAŽĮSTU RAŠYTOJĄ“

Pasakojimų konkurso
„Aš pažįstu rašytoją....“
 NUOSTATAI


Mėgstate pasakoti būtas ir nebūtas istorijas, patinka aplinkinių dėmesys, turite puikią iškalbą? O gal tiesiog norite išmokti viešo kalbėjimo, įgyti bendravimo su auditorija praktikos. Tuomet gruodžio 6 d., šeštadienį, 13 val. esate laukiami Vaikų literatūros muziejuje su savo istorija.
 
Dalyviai:
 
amžius neribojamas
Kviečiami mokiniai ir mokytojai, šeimos nariai, kaimynai – visi norintieji.
 
Pasakojimas:
 
Kadangi šiais laikais žmonės, ypač vaikai, nelabai mėgsta skaityti, tai mažai žino ir apie knygų autorius – rašytojus. Vaikų literatūros muziejaus tikslas populiarinti ne tik knygas, bet ir tuos, kurie jas kuria. Taigi šių metų pasakojimo konkurso tema  nelabai įprasta – „Aš pažįstu rašytoją“. Turbūt iškart kils klausimas – o ką daryti, jei asmeniškai nepažįstu nė vieno rašytojo?  Ne bėda, – rašytoją galima pažinti iš jo knygų, ypač jei perskaitei ne vieną, rašytojas atpažįstamas iš jo kalbos, minčių dėstymo stiliaus. Rašytojo nuotrauką dabar populiaru įdėti į paskutinį viršelį, šalia pateikti jo parašo faksimilę ir kūrinio anotaciją ar šiaip kokią svarbią citatą.  Kartais knygos pabaigoje galima aptikti visą skyrelį – „Apie autorių“ ir sužinoti labai įdomių dalykų apie rašančiojo gyvenimą bei asmenybę. Pagaliau, galima rasti ištisas knygas apie rašytojus. Rekomenduojame paskaityti Gintarės Adomaitytės trilogiją apie įvairius rašytojus, daugiausia pasakų kūrėjus – „Sparnuotos iškabos“, „Gražuolės vaikai“, „Už sidabrinių kalnų“ .O jei kas sugalvotumėte pasakoti apie lietuvių dainių Maironį, kurio vardu pavadintas mūsų muziejus, būtiniausiai perskaitykite Aldonos Ruseckaitės romaną (taip taip – romaną) „Šešėlis JMM“, – tai neįprastas, dokumentais paremtas biografinis romanas apie poetą.
Tikimės, kad šis konkursas paskatins pasidomėti mėgstamų rašytojų biografijomis.
 
Pasakojime svarbu socialinis aspektas –  pasakojama kitiems, dalijamasi savo išgyvenimais. Svarbu, kad pasakotojas kalbėtų įtikinamai, jaustųsi laisvai ir drąsiai, sudomintų besiklausančius.
 
 
Vertinimo kriterijai:
 
1. pasakojimo teksto kokybė: teksto įdomumas, sklandumas, nuoseklumas;
2. pasakojimo meistriškumas –  įtaigumas, artistiškumas, kontaktas su publika,  turtinga kalbinė raiška;
3. laiko reglamentas 5 min.
 
Konkursą vertins komisija ir žiūrovai.
 
Organizavimas:
 
prašome užregistruoti dalyvius iki lapkričio 30 d.
 
Registruotis: elektroniniu paštu daiva.sarkanauskaite@maironiomuziejus.lt ar telefonu (837) 206488 (teirautis: Daiva arba Vilma).
 
Rengėjai:
Vaikų literatūros muziejus, Maironio lietuvių literatūros muziejaus padalinys

Visa galerija
Atgal