JUOZO GRUŠO MEMORIALINIS MUZIEJUS

Nauja! „Linksmoji mokykla“
Žaidimas-konkursas 3–4 kl. moksleiviams. Programa skirta lietuvių kalbos kultūros metams.

Programos dalyviai, susiskirstę į kelias komandas-klases  savo žinias, sumanumą, galės  išbandyti  įvairiose pamokose, kuriose susipins literatūriniai tekstai, senolių išmintis, žaidimai. Matematikos pamokoje teks spręsti poetų sueiliuotus uždavinius, pasimokyti skaičiuoti senolių mediniais skaitytuvais, gimtosios kalbos pamokoje reikės „išsijoti“ žodžius, o smagi užduotėlė „Strykt į knygą“ vers pasukti galveles prie vaikiškų knygų lentynos. Pasaulio pažinimas, istorija linksmojoje mokykloje atsiskleis per muziejaus eksponatus,  pasižvalgymą rašytojo sode. Bus ir pertraukos, kurių metu minsime minkles, žaisime liaudies žaidimus.   Visos užduotys vertinamos, tad žaidimo-konkurso pabaigoje bus galima pasveikinti šauniausią komandą.

Pasakų pilis
Programa skirta šeimoms su ikimokyklinio ir jaunesniojo mokyklinio amžiaus vaikais.

Programos dalyviai klausosi pasakos, iš kubelių su pasakos iliustracijomis stato pilį. Vaikai, padedami vyresniųjų, sudeda dėliones – žinomų pasakų iliustracijas, išsirinkę labiausiai patikusią pasaką, vaidina ją su pieštomis, aplikuotomis ar pirštininėmis  lėlėmis.
Šešėlių teatras
Programoje gali dalyvauti įvairaus amžiaus lankytojai.

Programos dalyviai supažindinami su šešėlių teatro istorija, su lietuviškomis tradicijomis, lėlių gaminimu ir patys vaidina pasirinktą pasakos ištrauką. Šešėlių teatre mažieji gali pasirinkti lietuvių liaudies pasakas, K. Kubilinsko, E. Mieželaičio, Bern. Brazdžionio. L. Inio, B. Lenktytės kūrinių ištraukas.

Baltoje Advento tyloje

Programos edukatorė papasakos vaikams apie senuosius, jau išnykusius ar nykstančius Advento ir Kalėdų  papročius, pavadinimų Kūčios, Kalėdos prasmę, gyvybės vandenį, tylą, ugnį, duoną, kalėdojimus, atleidimą ir gero palinkėjimus – svarbiausius pasiruošimo didžiosioms šventėms dalykus.
Vaikai kviečiami į Rėdos Ratą, kad giliau pajustų Kalėdų – žmogaus ir gamtos didžiojo lūžio – aukštyn, į šviesą ir viltį – prasmę.
2–4 klasių mokiniai pamatys V. Žilinskaitės pasaką „Besmegenis ir bala“, puoš eglutę žaisliukais su gerais darbais ir žodžiais.
Norintiems galime pasiūlyti ir poezijos valandėlę „Po baltu Angelo sparnu“ (vaikai nuo šakelės nusikabina angelus su Kalėdų eilėraščių posmais, žvakių šviesoje juos skaito).

* Visas edukacines programas būtina užsisakyti iš anksto tel. nr. 8 37 330 860!