Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
27
sausio
2021

TAUTINIS KOSTIUMAS „PAVASARIO BALSUOSE“

Šioje kauniečio V. Sausenavičiaus fotografijoje iš Maironio albumo matome tris merginas lietuvaites su tautiniais drabužiais. Stovi – Jadvyga Stanelytė, „Saulės“ mokytojų seminarijos mokytoja, visuomenės veikėja, viena iš Lietuvos katalikių moterų draugijos kūrėjų. Sėdi – J. Stanelytės mokinės ir bičiulės: Ona Zoštautaitė (kairėje) ir Zofija Paukštytė. Fotografuota apie 1910 m.
Maironis kitoje fotografijos pusėje buvo užrašęs pieštuku „68 daina“ Už Raseinių ant Dubysos“. Ši fotografija buvo publikuota Maironio eilėraščių rinkinyje „Pavasario balsai“, išleistame 1920 m.
Maironio archyve rasime keletą Jadvygos Stanelytės fotografijų. Ši mergina buvo Maironio dukterėčių mokytoja, poeto ir jo sesers Marcelės draugė.
Liekna, kilnių veido bruožų J. Stanelytė dabar tikriausiai laimėtų ilgiausių kasų konkursą – jos įspūdingo ilgio plaukai stebina muziejaus lankytojus (nuotraukos kopija eksponuojama Maironio literatūrinėje ekspozicijoje muziejaus mansardoje). Maironis jai yra dedikavęs ne vieną eilėraštį.

Parengė Senosios literatūros skyriaus vedėja Regina Mažukėlienė 

Visa galerija
Atgal