sausio

MIELI MUZIEJAUS LANKYTOJAI, BIČIULIAI, KOLEGOS!

2018-ieji pralėkė skubiais Šimtmečio žingsniais. Jie išties buvo ypatingi! Gilinomės į Lietuvos istoriją, prisiminėme žmones, kurie kūrė mūsų valstybę, atsigręžėme į rašytojų jubiliejus, jų kūrybą, stabtelėjome prie klasikų: Vydūno, V. Mykolaičio-Putino, Maironio, I. Simonaitytės, Just. Marcinkevičiaus, V. Kudirkos, J. Degutytės, S. Gedos, Pr. Lemberto, S. Daukanto, taip pat pristatėme daugybę knygų tų autorių, kurie ir dabar aktyviai triūsia literatūros lauke.
Nukreipėme lankytojų žvilgsnį į muziejaus vertybes – surengėme daug archyvinių parodų. Ypač įdomios buvo skirtos V. Kudirkai, K. Binkiui, S. Daukantui, O. Baliukonei, M. Sluckiui, Vydūnui. Vertingų eksponatų sulaukėme iš svetur ir pristatėme parodą „Nauji eksponatai iš Australijos“. Ypatinga buvo Vilniaus universiteto bibliotekos diena Kaune, kai apžiūrinėjome parodą „Lietuvos rašytojų dokumentai Vilniaus universiteto bibliotekoje“. Didelio triūso ir susitelkimo pareikalavo tarptautinė paroda „Kalbos ir literatūros keliais“, kurią rengė Baltarusijos, Lenkijos, Latvijos, Kaliningrado srities ir Lietuvos muziejininkai. Per šios parodos pristatymus minėtose šalyse supratome, jog kultūros žmonės gali bendrauti prasmingai ir turiningai, nesiveldami į politinius nesutarimus.
Kai jaunas kunigas poetas Justas Jasėnas po savo knygos sutiktuvių prisipažįsta: „Šituose namuose jaučiuosi savas“, kai kaunietis poetas Robertas Keturakis teigia: „Namai Maironio – viltys ir šviesa, / lemtingos Dvasios atkaklumas“, kai poetas Algimantas Mikuta džiaugiasi: „Graži Maironio namų tradicija – vakarus pamėgo kultūringi miesto žmonės“, o poetė Egidija Šeputytė Svečių knygoje įrašo: „Gera sugrįžti... Tokios vietos gyvenime tampa atskaitos taškais“, mes, muziejininkai, suprantame, jog stengiamės ne veltui... Mums labai smagu, kad muziejų lanko ir senjorai, ir mokinukai, dirbame ir atveriame duris kiekvienam aplankiusiajam, kiekvieną jų vertiname, gerbiame, branginame...
Sveikindama Jus visus, brangūs mūsų Lankytojai, linkiu didelės, stebuklingos šventų Kalėdų šviesos Jūsų širdyse, Jūsų namuose, su artimaisiais ir bičiuliais. O ateinantys 2019-ieji tebūna ramūs, harmoningi, turiningi, įdomūs... Kviečiu vėl ir vėl susitikti Maironio namuose. Iki sausio vidurio čia galite grožėtis mūsų nuostabiąja egle, papuošta Maironio didžiojoje svetainėje. Jos žaisliukus, savo rankomis pintus iš kanadietiško šiaudo, prieš kelis dešimtmečius muziejui padovanojo Maironio dukterėčia Danutė Lipčiūtė-Augienė, kurią, gyvenančią Putname (JAV), 2019 m. balandžio 14 d. sveikinsime su 105-uoju gimtadieniu!

Būkite laimingi. Draugaukime!

Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė