Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
23
sausio
2021

MAIRONIO MUZIEJUI – 80!

2016-ieji Maironio lietuvių literatūros muziejui yra jubiliejiniai. Muziejus, tuomet pavadintas Maironio muziejumi, įkurtas 1936 m. birželio 28 d. Taigi švenčiame aštuonių dešimčių sukaktį.
Esame suplanavę įvairių jubiliejinių darbų. Vienas svarbiausių ir didžiausių – atidaryti po restauracijos Maironio butą: 8 memorialinius kambarius, taip pat – parengti įdomių parodų, literatūros vakarų, įgyvendinti edukacinių projektų. Sekite naujienas mūsų svetainėje ir tikrai apie viską laiku sužinosite!
O šį kartą įdomu pasvarstyti, kaip gi pats Klasikas, mūsų rūmų Šeimininkas vertino muziejus?
Pačiam Maironiui teko kaip kunigui palaiminti 1921 m. vasario 16 d. Karo muziejų Kaune. Tuomet jis kalbėjo apie karų baisumą ir beprasmybę, linkėdamas, kad visi ginklai, visi kančių įrankiai atsidurtų muziejuose ir primintų žmonėms garbingą praeitį. 1925 m. gruodžio 13 d. Maironis šventino M. K. Čiurlionio paveikslų galeriją ir linkėjo, „kad nuvargusi žemiškoje kovoje žmogaus siela bent čia rastų užsimiršimą, ramumą, atilsį, gautų užburtus sparnus skristi į idealų ir grožio sritį...“ Gražūs, kilnūs uždaviniai keliami muziejinei erdvei... O ir pats Poetas, 1930 m. gruodžio 17 d. rašydamas Testamentą, įvardijo, jog planuoja savo vardo Muziejų... Maironio svajonė išsipildė – jo vardo muziejus yra, jis sulaukė savo 80-mečio ir po savo stogu priglobė visą lietuvių literatūrą.

Muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė

Visa galerija
Atgal