Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
27
sausio
2021

IGNAS ŠEINIUS IR JURGIS SAVICKIS DIPLOMATŲ BŪRYJE

Maironio lietuvių literatūros muziejaus archyvas 2019 m. pasipildė originalia nuotrauka, kurioje tarp kitų diplomatų bei politikų įsiamžino ir du garsūs lietuvių rašytojai. Diplomatai bei rašytojai Ignas Jurkūnas-Šeinius ir Jurgis Savickis su Lietuvos užsienio reikalų ministru Voldemaru Vytautu Čarneckiu ir kitais diplomatais Lietuvos užsienio reikalų ministerijos rūmuose. Kaunas, 1924 m. gruodžio 7 d. Ekonominės karių bendrovės nuotrauka.
Pirmoje eilėje antras iš kairės sėdi nepaprastasis pasiuntinys ir įgaliotasis ministras Latvijoje ir Estijoje Jonas Aukštuolis, trečias – nepaprastasis pasiuntinys ir įgaliotasis ministras Čekoslovakijoje ir Rumunijoje Dovas Zaunius, ketvirtas – Lietuvos užsienio reikalų ministras Voldemaras Vytautas Čarneckis, už V. V. Čarneckio sėdi konsulinio skyriaus vedėjas Berlyne Juozas Urbšys, iš dešinės pirmas sėdi Lietuvos atstovas Skandinavijoje (rezidencija Stokholme) Ignas Jurkūnas-Šeinius, antras – Lietuvos atstovas Suomijoje Jurgis Savickis; pirmas iš dešinės stovi konsulas Karaliaučiuje ir Kopenhagoje Vytautas Jonas Gylys, pirmas iš kairės stovi Vakarų ir Politikos departamentų direktorius Bronius Kazys Balutis.
Pasirašė: Jonas Aukštuolis, Kazimieras Vizboras, Adalbertas Staneika, Juozas Urbšys, Ignas Jurkūnas-Šeinius, Jurgis Savickis, Dovas Zaunius, Vytautas Čarneckis, Juozas Radušis, Vytautas Gylys ir kiti (pavardės neįskaitomos).
 

Parengė Senosios literatūros skyriaus muziejininkė Nijolė Raižytė

Visa galerija
Atgal