Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
27
sausio
2021

ADOMO VARNO DARBAI

2014 m. Maironio lietuvių literatūros muziejui pavyko įsigyti du naujus dailės kūrinius: Adomo Varno piešinį – Maironio portretą ir to paties dailininko sukurtą grafikos darbą. Šie eksponatai papildė Maironio meno kūrinių rinkinį.
Istorija yra tokia: 1923 m. Švietimo ministerija užsakė sukurti žymiųjų tautos reiškėjų portretų galeriją. Šio darbo ėmėsi tuomet garsus dailininkas Adomas Varnas. Žinoma, tarp žymiųjų žmonių buvo ir Maironis. Dailininkas neprašė pozuoti, o pageidavo, kad poetas parinktų tinkamą savo portretinę fotografiją. Tokią nuotrauką Maironis jam davė, tuomet Varnas apmetė pieštuku portreto eskizą, iš kurio sukūrė grafikos darbą.
Tad dabar jau galima išrikiuoti visus tris šio darbo etapus: fotografiją, eskizą ir grafiką, galima palyginti, kaip dailininkui pavyko sukurti Maironio portretą, kuris buvo dedamas į mokyklinius vadovėlius ar kabinamas klasėse virš lentos.
Esame labai dėkingi kompozitoriui, akademikui Giedriui Kuprevičiui, kuris 2014 m. gavęs Nacionalinę kultūros ir meno premiją, nusprendė tapti muziejaus rėmėju ir pervedė 5 000 litų, kurių dalį ir išleidome įsigydami šiuos mums svarbius ir reikalingus meno kūrinius.

Parengė Maironio lietuvių literatūros muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė

Visa galerija
Atgal