Maironio lietuvių literatūros muziejus
  • Versija neįgaliesiems
  • Versija neįgaliesiems
25
vasario
2021

PARODA „TARP MAIRONIO MEDŽIŲ“

Rugsėjo 4 d. muziejininkai pristatė vienos popietės parodą „Tarp Maironio medžių: liaudies menas iš rašytojų rinkinių“. Ši paroda – tai jau ketvirtus metus skaičiuojančio Lietuvos muziejų asociacijos organizuojamo nacionalinio kultūros paveldo aktualinimo projekto „Lietuvos muziejų kelias“ dalis.
Muziejuje pirmą kartą buvo ruošiama tokios tematikos paroda – rodomas liaudies menas iš įvairių rašytojų rinkinių:  Lazdynų Pelėdos, K. Būgos, Maironio, Vaižganto, L. Giros, P. Babicko, J. Paleckio, V. Mykolaičio-Putino, B. Sruogos, K. Borutos, Liūnės Sutemos, B. Brazdžionio,  B. Pūkelevičiūtės, M. Katiliškio, I. Simonaitytės, N. Miliauskaitės, G. Tulauskaitės, P. Širvio, J. Baltušio, V. Falkenhano ir kitų. Virš šimto eksponatų buvo atrinkta vadovaujantis grožio ir unikalumo kriterijais.  Didžioji jų dalis – audiniai  pagaminti (sukurti) XIX a. pabaigoje–XX a. pabaigoje.
Muziejininkų rūpestingai atrinkti eksponatai jau nuo ankstyvo ryto keliavo iš saugyklų į Maironio sodą. Dailininkė Inga Zamulskienė juos įkurdino, sukurdama jaukius kambario interjero fragmentus: Maironio kampelis (staltiesė su Maironio monograma ir juosta iš poeto rinkinio); Alės Rūtos tautinis kostiumas, juostos ir takelis iš P. Babicko, Vydūno rinkinių; mezginių stalčius (G. Tulauskaitės, N. Mazalaitės ir V. Žilinskaitės rankdarbiai); audinių su Maironio tekstais; jubiliejinės juostos iš B. Pūkelevičiūtės, A. Žukausko, K. Korsako, J. Baltušio ir kitų rašytojų rinkinių;  juostelės-kaklaraiščiai iš M. Katiliškio, J. Paleckio, V. Mykolaičio-Putino ir kitų rašytojų rinkinių; mediniai suvenyrai iš B. Brazdžionio rinkinio; supamoji kėdė su lovatiese iš A. Liobytės rinkinio ir t.t.
Toks eksponavimas leido parodos lankytojams keliauti po visą Maironio sodą, renkantis sudominusius eksponatus ar jų grupes. Kadangi muziejinės vertybės buvo eksponuojamos lauke, kiekvieną parodos fragmentą dengė skaidrus šydas iš polietileno plėvelės, apsaugojęs eksponatus nuo rudeniškos darganos ir sukūręs parodos-instaliacijos efektą. 
Dangui vis labiau niaukiantis, liaudies meno gerbėjai susirinko po Maironio namų stogu pasiklausyti Kauno folkloro ansamblio „Gadula“ (vadovas Andrius Morkūnas) atliekamų lietuvių liaudies dainų, aktorių Olitos Dautartaitės ir Petro Venslovos skaitomų rašytojų kūrinių. Renginį vedė muziejaus direktorė Aldona Ruseckaitė.

Parengė vyr. fondų saugotoja Reda Rėklytė
Aldonos Ruseckaitės ir Zenono Baltrušio nuotraukos

Visa galerija
Atgal